Commerzbank oficiálne uvádza, že od predaja mBank odstupuje pre zlé podmienky na trhu, ktoré sú následkom koronakrízy. V preklade to znamená, že nedostala dobrú ponuku. Redpektíve by ju musela predať za nízku cenu, čo nechce urobiť. Omeškanie predaja banky naznačil už vo februári šéf Commerzbanky Martin Zielke.

Akcie mBank, ktorá ná základe poľskej licencie pôsobí aj na Slovensku, totiž od začiatku roka padli o 50 percent na dnešných 182 zlotých za kus. Pritom ešte na začiatku januára sa predávajú na Varšavskej burze za 400 zlotých.

To znamená, že hodnota takmer 70-percentného podielu, ktorý vlastní Commerzbank, sa zmenšila na 1,2 miliardy eur z pôvodných dvoch miliárd eur.

Commerzbank ani mBank nechceli situáciu okolo pedaja pre TREND komentovať. Na otázky neodpovedali a ani nenaznačili či je predaj zmietnutý zo stola dočasne alebo natrvalo.

Neprehliadnite

Nemci nechcú „streliť“ poľskú mBank vláde

Odchádzajúci nápadníci

Commerzbank chcela predať mBank aj preto, lebo sama má dlhodobé finančné problémy. Pre klesajúcé tržby rozmýšľala aj nad spojením s ďalšou gigantickou nemeckou bankou Deutsche Bank. Napokon obe finančné domy od fúzie v apríli minulého roka odstúpili.

Záujemcov o kúpu mBank bolo niekoľko najmä medzi bankami zo západnej Európy, ale aj medzi domácim poľskými finančnými domami.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa