Ethereum je medzi digitálnymi menami z hľadiska trhovej kapitalizácie cez 131 miliárd dolárov po bitcoine svetovou dvojkou. Systém tejto virtuálnej meny má podobný základ v technológii blockchain ako Bitcoin, ethereum ale zároveň zaisťuje bezpečnosť transakcií systémom takzvaných inteligentných kontraktov a podľa mnohých odborníkov je tak použiteľnejší.

S touto technológiou experimentuje viacero veľkých firiem. O vývoj aplikácie, ktorá využíva technológiu ethereum blockchain, usiluje konzorcium Enterprise Ethereum Alliance, ktorého členmi sú napríklad Microsoft a JP Morgan.

Spoluzakladateľ tejto kryptomeny Steven Nerayoff predpokladá, že rozmach projektov založených na tejto technológii môže tento rok vyústiť v takzvaný flippening, pri ktorom by ethereum nahradil bitcoin. S. Nerayoff je presvedčený, že cena kryptomeny ethereum sa môže do konca roka ľahko zdvojnásobiť, možno aj strojnásobiť.

Existuje tiež veľa odborníkov, ktorí veštia katastrofu. Ďalší spoluzakladateľ tejto virtuálnej meny Charles Hoskinson v rozhovore pre finančnú televíziu CNBC povedal, že trh kryptomien sa zrúti a potom možno očakávať konsolidáciu.

Že boom kryptomien sa skončí katastrofou, si myslí aj podnikateľ a politik Davis Stockman. „Vážne to je trieda hlúpych špekulantov, ktorí sami seba presvedčili, že stromy rastú do neba,“ povedal.