Bitcoin si naďalej kliesni cestu medzi aktíva hlavného prúdu. Tieto náznaky posielajú jeho hodnotu na ďalšiu historickú hranicu. Virtuálnymi menami sa začínajú zaoberať ďalšie veľké firmy, ktoré patria medzi poskytovateľov štandardných finančných služieb.

Opäť maximá

Týždeň po tom, čo spoločnosť Tesla oznámila investíciu do meny virtuálnej meny, sa objavuje záujem ďalších spoločností o tieto aktíva. Možnosť investovania do kryptomien minulý týždeň pripustila banka Morgan Stanley.

Banka podľa agentúry Bloomberg zvažuje, či je bitcoin vhodnou možnosťou pre investorov, v ktorých mene koná. Pre samotnú menu to znamená, že by sa za ňu postavilo veľké meno tradičného bankovníctva. Ak by sa banka pre podobné investície rozhodla, musela by absolvovať ďalší vnútorný schvaľovací proces a potrebovala by aj povolenie od regulačných úradov.

Austrálčan tvrdil, že investuje do kryptomien bezpečne. Priznal sa k podvodu
Neprehliadnite

Austrálčan tvrdil, že investuje do kryptomien bezpečne. Priznal sa k podvodu

Záujem o svet virtuálnych mien avizuje aj najstaršia americká banka BNY Mellon, ktorá pripravuje vytvorenie špeciálneho tímu, ktorého úlohou bude skúmať digitálne platformy. Menoslov záujemcov o virtuálne meny pritom  môže byť ešte dlhý. 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa