Trh s kryptomenami opäť rastie. Bitcoin sa dokázal dostať nad hranicu päťdesiattisíc dolárov za kus. Rastie ale celý trh.

Bitcoin ako Gamestop

Bitcoin sa nad hranicu päťdesiattisíc dolárov dostal v nedeľu a v pondelok nárast pokračoval. K ďalšiemu posilneniu nad hranicou 50-tisíc dolárov prispieva aktivita na sociálnych sieťach. Na platformách Twitter a Reddit sa organizujú užívatelia, ktorí debatujú o koordinovanom nákupe tejto meny. Dôvodom je blížiaci sa 7. september. Práve utorok sa stáva historickým míľnikom, keďže od tohto dátumu je bitcoin v Salvádore oficiálnym platidlom.

Snahy užívateľov na sociálnych sieťach sa podobajú na situáciu okolo akcií spoločností GameStop. V januári tohto roku sa zásahom skupiny investorov, ktorí sa koordinovali na sociálnej sieti, podarilo výrazne zvýšiť cenu akcií spoločnosti GameStop. Išlo o vzburu skupiny drobných investorov, ktorí sa postavili proti veľkým hedžovým fondom. Tie investične špekulovali na pokles hodnoty cien akcií spoločnosti GameStop. Spolupráca drobných investorov na sociálnej sieti vyhnala ceny akcií spoločnosti a to znamenalo pre hedžové fondy veľké straty.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa