Klienti UniCredit Bank si do telefónov či iných zariadení od Apple môžu nahrať debetnú kartu Mastecard. Ostatné typy kariet či kreditky nie sú zatiaľ podporované.

Vo Fio banke možno využiť na platenie mobilom karty Mastercard a Maestro.

„Viac než 40 percent Slovákov so sebou bežne nosí dve a viac platobných kariet. Vďaka Apple Pay odpadá hľadanie plastovej karty v peňaženke alebo prepisovanie údajov z karty pri platení na internete. Pri platení stačí jednoducho použiť smartfón alebo hodinky, ktoré sú vždy poruke,“ tvrdí Tomáš Drábek, člen predstavenstva a riaditeľ retailového a privátneho bankovníctva UniCredit Bank.

Na Slovensku tak platby cez Apple Pay ponúka už deväť bánk. Naposledy začiatkom októbra túto službu spustila Prima banka.

Apple Pay je možné na Slovensku využívať od júna tohto roku. Od prvého dňa je služba k dispozícii pre klientov Slovenskej sporiteľne, Tatra banky, mBank a J&T Banky. O týždeň neskôr sa pridali Poštová banka a 365.bank.

Okrem zákazníkov slovenských bánk, môžu Apple Pay využívať aj klienti zahraničných bánk N26, Revolut, Monese alebo Boon, keďže tieto spoločnosti núkajú účet cez internet aj Slovákom. Apple Pay možno používať aj ako náhradu stravovacej karty od spoločnosti Edenred.

Banky ako aj kartové spoločnosti tvrdia, že platby mobilom sú bezpečnejšie ako klasické platby kartou. Na to, aby platba prebehla, je potrebné telefón odblokovať odtlačkom prsta či zoskenovaním tváre. Ak sa niekto iný dostane k telefónu, nemôže ním zaplatiť. V prípade straty či krádeže zariadenia, ho možno na diaľku deaktivovať.

Každá platba je autorizovaná jednorazovým kódom. Ak by sa k nemu dostal hacker, nemôže ho použiť na ďalšiu platbu. V telefóne ani na serveroch pritom nie je vôbec uložené číslo karty.