Jednak spoločnosť pôsobí navonok dôveryhodnejšie a hlavne, keď na firmu s vyšším základným imaním doľahne kríza, má aj vyššie vlastné imanie, s ktorým túto krízovú situáciu môže pohodlnejšie vyriešiť. Ako ale založiť spoločnosť, keď nemáte po ruke 5000 €? Možností je viac.

V predchádzajúcom článku sme sa venovali problematike základného imania, konkrétne možnosti, ktorá bude pre podnikateľov platná od budúceho roka, a teda nebude potrebné splatiť základné imanie na účet. Dnes si povieme viac o tom ako založiť sro bez splateného základného imania.

Založenie s.r.o. bez základného imania

Nemáte 5000 €? Spoločnosť Online Invest za vás splatí základné imanie. Ako to funguje? Založenie sro urobí Online Invest za vás, vy si vyberiete len meno a predmet podnikania. Naša spoločnosť sa stáva dočasným spoločníkom spoločnosti a zároveň správcom vkladu, ktorý splatí základné imanie na osobitný bankový účet. Čo nasleduje potom? Keď sa spoločnosť zapíše do obchodného registra, urobia sa zmeny, ktoré sa zapíšu v ORSR – Online Invest už nebude ďalej konateľom, budete ním vy.

Použite nepeňažný vklad

Nemáte dostatok finančných prostriedkov no ste presvedčený o tom, že váš nápad si odkrojí poriadny kúsok z podielu na trhu? Použite nepeňažný vklad, ktorým môžete splatiť základné imanie. Čo môže byť nepeňažným vkladom? Prakticky všetko – hnuteľný majetok – autá, obrazy, nehnuteľný majetok – domy, sklady, cenné papiere, dokonca aj nehmotný majetok – know how, obchodná značka. Možností je viac, ako by ste si mysleli. Hodnota tohto majetku však musí byť vyčíslená znaleckým posudkom.

Zoberte si pôžičku

Môžete si zobrať podnikateľskú pôžičku a nielen na to, aby ste mali na splatenie základného imania, taktiež si môžete zobrať pôžičku na náročné podnikateľské začiatky. V prípade, že si budete musieť utiahnuť opasok, nerobte to nikdy tam, kde to pocítia klienti či zamestnanci. Prenajmite si virtuálne sídlo, ušetrite stovky eur mesačne, uľavte svojmu napätému rozpočtu a mesačné splátky okamžite prestanú byť krížom, ktorý nesiete na svojom chrbte.

Kúpa ready made spoločnosti

Tak ako vďaka virtuálnemu sídlu ušetríte peniaze, vďaka kúpe ready made spoločnosti ušetríte čas a nemusíte splácať základné imanie. Ako to je možné? Ready made spoločnosť je založená za účelom ďalšieho predaja – má splatené základné imanie, nemá žiadnu obchodnú históriu či nesplatené záväzky alebo pohľadávky. Keď si ju kúpite môžete začať podnikať prakticky do pár hodín.

Čo je virtuálne sídlo?

Virtuálne sídlo alebo aj registračné sídlo je adresa, ktorú si môžete prenajať už od 11 €/mesačne a túto adresu si zapíšete ako sídlo svojej spoločnosti do obchodného registra. No skutočné kancelárske priestory nemáte k dispozícii. Aké to má výhody? Neplatíte vysoký nájom za kanceláriu, ktorú nepotrebujete, lebo pracujete z domu alebo v teréne, len preto, aby ste si mali akú adresu zapísať ako sídlo spoločnosti do ORSR.

Zaujali vás výhody virtuálneho sídla? Viac sa o nich dozviete v článku: „Platíte veľa za prenájom kancelárie?