Neprešiel ani rok odvtedy ako Prima banka predstavila hypotéku s historicky najnižším úrokom 0,60 % pri trojročnej fixácií. Túto ponuku medzičasom prebila Poštová banka a jej hypotéka s úrokom 0,5 % pri fixácií na 3 roky. Odpoveď Prima banky však na seba nenechala dlho čakať. Klientom iných bánk ponúkla Prima banka refinancovanie hypotéky s úrokom 0,40 % a fixáciou na 40 mesiacov.

Ako sa vyznať v konkurenčnom boji bánk?

Aj keď sú nízke úroky na hypotéke lákavé, nedovoľte, aby odpútali vašu pozornosť od ostatných poplatkov. Tým základným je poplatok za poskytnutie hypotéky, ktorý môže byť v niektorých prípadoch aj vo výške niekoľko stoviek eur. V banke sa pýtajte aj na poplatok za znalecké ohodnotenie a poistenie nehnuteľnosti. Všetky tieto náklady hypotéku priamo predražujú a to, čo v konečnom dôsledku zaplatíte, nemusí vykompenzovať ani nízky úrok.

Pri rozhodovaní je dôležité mať prehľad o úveroch na bývanie, ktoré banky aktuálne ponúkajú. S tým vám pomôže porovnanie hypoték. Porovnávač vám zobrazí výšku úroku a dĺžku fixácie a upozorní vás na poplatky spojené s poskytnutím úveru.