Ako vám v rozvoji biznisu pomáha spolupráca s broker poolom FinGO.sk?

Je to ďaleko viac ako pomoc. Neviem či by som to nazval spoluprácou, skôr to vidím ako partnerstvo. Fingo je jedinečné v tom, že tu sa všetko dá. Odpoveď „nie” či „nejde to” tu ťažko nájdete. Čokoľvek potrebujeme ako divízia či jednotlivec a nech je to v akejkoľvek oblasti či už produktovej, IT, či inej podpore, Fingo hľadá riešenie, až kým sa nevyčerpajú všetky možnosti. A v neposlednom rade je to aj o ochote a prístupe ľudí.

Predtým ste pôsobili v rámci MLM. Aké to bolo v porovnaní s FinGO.sk?

Bol som v OVB tak ako aj veľa mojich kolegov. Tým, že je to tvrdý MLM, má svoje vyjazdené koľaje a buď v nich idete alebo jednoducho stojíte. Porovnanie s Fingom je veľmi ťažké, takmer až nemožné. V OVB bolo veľa nezmyselných pravidiel, prehnaná motivácia, ba až demagógia. Slabá podpora, makléri majú zviazané ruky, pretože to čo sa má robiť, diktuje riaditeľ, žiadna sloboda. Aj preto zažívajú toľko odchodov.

Čo vám naopak poskytuje FinGO.sk?

Fingo ponúka garancie, či už kmeňa, klientov, ale aj kolegov. To znamená, že to, čo budujete, je skutočne vaše. Toto je prvý obrovský rozdiel. Ďalší a nemenej dôležitý rozdiel je sloboda. Ak máte svoju víziu, vo Fingu je priestor naplniť ju do bodky, s plnou podporou naozajstnej a fungujúcej centrály. Ako ju naplníte, to je už len na vás. Tých rozdielov je strašne veľa. Posledný, ktorý ešte spomeniem sú provízie. Vo Fingu dostanete za tú istú odvedenú prácu niekoľkonásobne viac.

CreeX je aktívne aj v Trhovisku. Je to užitočný nástroj?

Ano, musím povedať, že Trhovisko je čoraz kvalitnejšie a tým, čo ho u nás využívajú, veľmi pomáha. Call centrum Finga od klientov s finančnou požiadavkou zozbiera prvotné informácie a v momente keď si náš kolega klienta prevezme, ten už očakáva, že ho bude kontaktovať človek, ktorý jeho požiadavky vyrieši k spokojnosti. Výborný nástroj na rozbeh pre makléra, lebo časom ho spokojní klienti odporúčajú ďalej a necháva v Trhovisku priestor zase ďalším.

CreeX sa v hodnotení najlepších kariér FinGO.sk každý rok umiestňuje na prvých priečkach. Čo všetko stojí za vašim úspechom?

Ide o kolektívny výsledok, teda základom je výborný kolektív a atmosféra, ktorá v ňom prevláda. Ďalšia vec je, že do našej práce dávame srdce, neberieme finančné sprostredkovanie len ako prácu, ale skôr ako naše poslanie, a toto cítia aj klienti. Aj vďaka tomuto nastaveniu pravidelne prichádzajú kvalitné výsledky.

Štefan Rupčík, finančný sprostredkovateľ FinGO.sk
Zdroj: FinGO.sk
Štefan Rupčík, finančný sprostredkovateľ FinGO.sk

Z jedného z vašich rozhovorov vyplynulo, že k úspechu vo finančnom biznise nevedie žiadna skratka. Máte skvelé výsledky aj vďaka komplexnému prístupu?

Samozrejme, vytrvalosť je pojem, ktorý v tomto biznise platí na 100 %. Tak ako všade, kde chce človek dosiahnuť niečo výnimočné, zažíva úspechy aj pády. Skratka k úspechu neexistuje. Čo si zasejete, to budete žať, toto u nás učíme všetkých ľudí. Ako hovoríte, prax a skúsenosti, vďaka nim sa posúvame ďalej. Je to beh na dlhú trať, inak to nejde. Čo sa týka komplexného prístupu, vezmite si, že si dáte umyť auto - stačilo by iba zvonku? Nebolo by to úplne ono. Preto robíme veci dôkladne.

Kde všade CreeX pôsobí? Väčšina vášho tímu je v Trnave alebo pôsobíte aj v Bratislave, či v iných mestách?

Pôsobíme naprieč celým Slovensko. Hlavne v mestách Trnava, Bratislava, Nitra, Stará Turá, Púchov, Prešov, Košice, Michalovce a v ich širokom okolí. Už dnes máme „rozrobené” aj ďalšie lokality, ale zatiaľ detaily prezradiť nemôžem.

Vaša divízia zároveň neustále rastie. Koľko ľudí dnes tvorí váš tím a ako ich motivujete, aby sa k vám pridali?

Rastieme a rásť chceme aj naďalej, ale dávame dôraz aj na to, aby nový človek zapadol do nášho kolektívu. Ak rátam iba aktívnych ľudí, tak v rámci CreeX v súčasnosti pôsobí okolo 50 sprostredkovateľov. Najčastejšie sa k nám pridávajú ľudia z konkurenčných spoločností, ale máme aj zopár nováčikov. Nebránime sa ničomu rozumnému. Máme oveľa lepšie podmienky, férový prístup a hlavne ten výborný kolektív, ktorý už som spomínal. Dôkazom toho je, že keď záujemca príde na kávu k nám, ťažko sa mu odchádza. Cíti sa výborne, a to nás veľmi teší.

Ako dlho sa vy osobne venujete finančnému sprostredkovaniu? Pracovali ste predtým v banke či poisťovni ako mnohí iní makléri?

U mňa je to vo finančnom biznise už desiaty rok. Predtým som pracoval 8 rokov ako IT-čkar, čiže som nemal žiadne predchádzajúce skúsenosti z banky či poisťovne. Do OVB ma zavolal kamarát a naučil ma základy, za čo som mu vďačný. No a ja som bol potom jedným z článkov a neskôr som sa stal jedným z riaditeľov. Pôsobil som tam 4 roky a v praxi som zistil, že ma táto oblasť baví a zaujíma, a tak som sa stále zdokonaľoval. Vždy ma bavilo pracovať s ľuďmi, no finančné sprostredkovanie dalo tomu hlbší zmysel. Dokážem ľuďom pomôcť vyriešiť veľa vecí a zbaviť ich starostí okolo financií.

Zmenili sa počas vašich rokov praxe nejako požiadavky klientov? Alebo ich prístup?

Celkom jednoznačne. Ľudia sú obozretnejší, skúsenejší a majú oveľa väčší záujem riešiť nielen veci ako je pôžička na kúpu auta, ale napríklad aj také sporenie na dôchodok. Dnes má už drvivá väčšina ľudí aspoň základné informácie a čo ma prekvapuje ešte viac, je veľa takých, čo majú naozaj výborný prehľad vo finančných produktoch a možnostiach na trhu, no nemajú čas. A preto oveľa radšej volia možnosť využiť našu pomoc a skúsenosti.

Ktoré finančné produkty vás najviac bavia? Sú to hypotéky alebo aj investície, či zlato?

Priznám sa, že favoritom sú hypotéky. Je to asi preto, že vidíte okamžitý výsledok, ten pocit radosti, keď ľuďom pomôžete k bývaniu. Je mi jasné, že sa zadlžia, ale ako inak sa dnes dá dostať k vlastnému bývaniu? Bavia ma aj investície, kde si človek sám sleduje ako mu rastie kapitál a keď sa spolu po čase rozprávame, tak sa chváli, koľko tam už má našetrené. Nemôžem však zabudnúť aj poistenie, tu som dosť aktívny, lebo či už ide o zdravie alebo majetok, na nečakané situácie treba myslieť vopred, aby potom už nebolo neskoro. Moja mama vždy hovorí: „Nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch.” A v tejto oblasti to platí na 100 %.

Ako dnes vnímate rolu finančných sprostredkovateľov? Prečo je dôležité, aby sa ľudia ohľadom financií obrátili na odborníkov?

Poviem to na príklade. Ja som pred rokom staval dom, veľa vecí som chcel robiť sám a možno by som to aj zvládol. Dovolím si však tvrdiť, že nemám šancu urobiť to tak dobre ako ľudia, čo sa stavbarine venujú deň čo deň. Toto isté platí aj vo financiách. Vždy môže klient veci riešiť sám, no keď zverí túto úlohu maklérovi, ktorého si sám vyberie, ušetrí čas a často aj peniaze za nesprávne rozhodnutia, ktoré by mohol urobiť kvôli svojej neznalosti. Maklér má k dispozícii širokú škálu možností, má predsa k dispozícii celé portfóliá bánk, poisťovní a investičných spoločností pod jednou strechou, čiže má z čoho vyberať.

Takže klient by nemal zájsť len do prvej banky po ceste?

Ruku na srdce - ak zájdete do prvej banky či poisťovne po ceste, pošlú vás tiež do inej, lebo aktuálne majú lepšiu ponuku a podmienky tam? Odpoveď poznáte. Skúsený maklér už má vybudované aj svoje kontakty, vie veci urýchliť, čo tiež veľakrát pomôže. Za mňa teda jednoznačná voľba a rada pre ľudí je, že je potrebné mať svojho makléra, s ktorým ušetríte kopec času, peňazí a napokon zarobíte svojimi peniazmi aj niečo navyše.

Chcete aj vy spolupracovať s FinGO.sk? Napíšte nám na [email protected]. Našich obchodných riaditeľov nájdete na celom Slovensku, radi si s vami dohodnú osobné stretnutie.