Matovič rieši ruskú vakcínu

Slovensko je asi jedinou krajinou na svete, kde minister financií namiesto prípravy plánu na záchranu krachujúcich časti ekonomiky osobne v Rusku rokuje o nákupe vakcíny Sputnik V. Ak to takto pôjde ďalej, o pár mesiacov môže prísť s návrhmi ako naplniť prázdnu štátnu kasu minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský. Na prvé počutie to síce znie ako úplný nezmysel, ale pri súčasnom štýle práce Igora Matoviča, sa ani takáto absurdnosť nedá označiť ako úplne nereálna.

Politika je o signáloch. I. Matovič výletom do Moskvy jasne ukázal, že vládu plánuje aj naďalej riadiť z kresla ministra financií a premiér Eduard Heger je vhodný len na tlmenie konfliktov. Zároveň vstúpil do ringu s politikmi bojujúcimi o priazeň prorusky orientovaných voličov. Práve o ich hlasy má dlhodobo záujem predseda Smeru Robert Fico, predseda ĽSNS Marián Kotleba, či predseda SNS Andrej Danko.

Na tom by nebolo nič zlé, keby do volieb bolo len pár mesiacov a nie tri roky. Jedine, že by prieskumy ukazovali úspech opozíciou pripravovaného referenda o predčasných voľbách a tak namiesto riadenia štátnej kasy I. Matovič rozbehol v predstihu boj o voliča. Lenže v takom prípade mal kreslo ministra financií prenechať niekomu inému a tvrdým politickým súbojom sa mohol naplno venovať ako poslanec.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa