Dať si dole rúško v obchode alebo v autobuse prináša v praxi blokády ako počas štrajku. V Trenčianskom kraji rieši SAD Trenčín opakovane „vyčíňanie“ staršej pani, ktorá pravidlá nemieni rešpektovať.

Ranný škandál

„Ráno som išiel autobusom do školy. Na jednej zastávke nasadla pani bez rúška. Vodič ju upozorňoval, ona však rozprávala, že ho mať nemusí. Bolo to trápne. Napokon prišli policajti. Do školy som prišiel až po ôsmej,“ hovorí stredoškolák Pavol.

V autobuse cestovala aj učiteľka Mária. „Ja chápem, že ľuďom lezú na nervy všetky opatrenia, ale nech sa sťažujú niekde inde. Ja som kvôli jej vyčíňaniu neprišla na čas do práce,“ komentuje situáciu.

„Keďže vodič nemôže takejto cestujúcej umožniť vstup do autobusu, požiadal ju o úpravu, alebo aby vystúpila. Pani vyvolala škandál. Urobila si rukojemníkov z plného autobusu cestujúcich, kde bolo množstvo detí,“ reaguje hovorkyňa trenčianskej SAD-ky Ivana Strelcová. Vodič potom kontaktoval dispečing, ktorý privolal políciu.

Paradoxné je, že pani potom nastúpila do autobusu, ktorý prišiel o pätnásť minút a previezol cestujúcich, čo boli v pôvodnom autobuse. „Pani bola v pokoji, do autobusu nastupovala s prekrytím tváre,“ komentuje I. Strelcová. Tá istá osoba vyvolala škandál v trenčianskych autobusoch už predtým.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa