„Populárne destinácie toto leto možno navštívi ešte viac turistov ako minulý rok. Veľmi dobrú sezónu hlásia naši členovia podnikajúci v Tatrách,“ povedal Michal Čuridlo, generálny sekretár Historických Hotelov Slovenska. Niektoré dni najväčšie slovenské hory navštívi aj viac ako 30-tisíc ľudí.

Tatry sú totiž atraktívne aj pre obyvateľov Poľska. Za približne dve hodiny sú vo východných Belianskych Tatrách turisti z Krakova. Okrem vlastnej dopravy majú možnosť cestovať aj súkromnými mikrobusmi.

Z ďalších veľkých miest je blízko Ostrava a, paradoxne, najdlhšiu trasu musia prekonať ľudia cestujúci z Bratislavy. Kým z moravskosliezskej metropoly trvá cesta približne tri a pol hodiny, obyvatelia hlavného mesta Slovenska cestujú niečo vyše štyroch hodín.

V najmenších veľhorách sú aktuálne takmer vypredané vysokohorské chaty. Ak by ste napríklad chceli bývať v samostatnej dvojke na chate pri Zelenom plese, voľný termín nájdete len na jeseň. Takmer vypredané sú aj penzióny v okolitých tatranských dedinách. Vo vzdialenejších obciach sa najlacnejšie ubytovanie pre dve osoby začína na 30 eurách za noc.

Nekonečné rady turisti v lete zažijú počas výstupu na populárne Rysy.
Zdroj: Milan Černý
Nekonečné rady turisti v lete zažijú počas výstupu na populárne Rysy.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa