Politici odvolávajú to, čo pôvodne pred pár dňami navrhli. Ich nové plány vyzerajú inak. Hoci vláda Eduarda Hegera avizovala v programovom vyhlásení vlády jasnú predvídateľnosť legislatívy, v praxi sa deje pravý opak.

Zmeny sú ohlasované na tlačových konferenciách, bez jasných analýz a vyčíslenia vplyvu na prax. Stalo sa tak aj 16. mája v rámci návrhov zo strany rezortu financií.

Po týždni politických i odborných prekáračiek rezort pod vedením Igora Matoviča opäť urobil zmeny, tentokrát prekvapivo k lepšiemu. Sľubuje finančnú pomoc ľuďom v boji proti infláciu, pričom na rokovanie vlády návrh pôjde 18. mája, o deň na to aj do Národnej rady (NR SR).

Minister verí, že koalícia nezhody v tejto téme ustojí, má vraj podporu troch koaličných strán. Výnimkou je len strana Sloboda a Solidarita, ktorá má problém s tým, z akých zdrojov chce štát novinky pre rodiny financovať. 

Daňový bonus rezort upravil

Rodiny pôvodne mali prerobiť na daňovom bonuse stovky eur, napokon to vyzerá tak, že budú v pluse a finančne si dokonca prilepšia. Balík pomoci rodinám I. Matovič ešte na poslednú chvíľu po hlasnej kritike z radov odborníkov i verejnosti mierne upravil. Niečo nahor, iné nadol.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa