Kus umenia, veľké odhodlanie tvorcov a osobností, ktorí boli ochotní nafotiť kalendár a tiež obrovské srdce dražiteľov otvorené dokorán – taký bol krst kalendára nadácie detského kardiocentra. Šiesty ročník podujatia sa niesol opäť v duchu pomoci a podpory detí s chorým srdcom.

Každý rok zavládne ten istý nenapodobiteľný pocit vďaky a úcty, a to k ľuďom, ktorí sa už šiestykrát podieľali na spoločnej podpore detí s vrodenou chybou srdca. Svoje sily opäť spojili renomovaní umelci, známe tváre a v neposlednom rade fotografka Jana Keketi, ktorá do svojej práce dáva to najlepšie zo seba. Aj tento rok vznikol unikátny kalendár pre rok 2019, ktorý bude všetkým ľuďom a spoločnostiam, ktorí si kalendár zakúpili, po celý nasledujúci rok pripomínať, že podporili malých pacientov s chorým srdcom. Kalendár symbolicky pokrstili zakladateľ nadácie Prof. MUDr. Jozef Mašura spolu s prvým správcom nadácie MUDr. Michalom Holáňom. „Celý projekt kalendára je snahou veľkého množstva ľudí, ktorí sa na ňom podieľajú, od umelcov, ktorí darujú každoročne svoje krásne diela, cez fotené deti a ich rodičov, po môj tím a samozrejme aj tím nadácie. Keď sa toľko ľudí spojí pre dobrú vec, tak sa jednoducho deje dobro,“ povedala s úsmevom fotografka. Na podujatí sa spojilo hneď niekoľko dražiteľov, vďaka ktorým sa podarila vydražiť krásna suma 34.200 Eur! Poputuje na prístrojové a materiálne vybavenie nového pavilónu Detského kardiocentra, ktorý sa stavia, aby naši malí pacienti mali konečne starostlivosť v dôstojných nemocničných podmienkach.

Chcem žiť naplno

Zdroj: Nadácia detského kardiocentra

Témou tohtoročného kalendára bolo motto „Chcem žiť naplno“ a umelci v sebe nezapreli veľkú dávku kreativity. „Umelecké diela sú aj tento rok jedno krajšie ako druhé. Sme nesmierne hrdí, že nás títo renomovaní umelci podporujú už niekoľko rokov a patrí im naša veľká vďaka“, povedala Mária Kadlečíková, správkyňa Nadácie detského kardiocentra. Svoje diela venovali do dražby umelci Gordana Glass, Ivan Pavle, Ondrej 4. Zimka, Martin Dzurek, Ivan Patúc, Daniel Brogyányi, Ivett Axamitová, Vladimír Morávek, Arpád Pál, Stano Bubán, Jozef Vilhard a Margaréta Horáková.

Kalendár pre rok 2019 je výnimočný. Je totiž plný známych tvárí a ich milých rodín. Medzi nimi aj Adriana Kučerová s Matejom Drličkom a ich synmi, Martina Valková s ratolesťami, Peter Cmorík s manželkou a ich dvojičkami, Marián Hossa s manželkou a dcérkami, Nela Pocisková s Filipom Tumom a ich dvoma detičkami, Lenka Šóošová s rodinou, už tradične ako každý rok aj Monika Hilmerová s Jarkom Bekrom a ich dvoma pokladmi, Mirka Luberdová s deťmi, Mária Čírová s manželom, dcérkou a synom, Janko Ďurica s Magdou Šebestovou a ich dcérkou, Marek Hamšík aj s jeho veľkou rodinkou a tiež René Štúr so svojou krásnou dcérkou.

Fotenie s rodinkami bolo zábavné, no zároveň aj poriadne náročné. „Musím skonštatovať, že to bol pekný kolotoč. Niektorí boli prekvapivo pohodoví, pár fotení išlo vyslovene ľavou zadnou, hlavne tam, kde bolo len jedno dieťa. Ale aby som to nemala také jednoduché, niektoré boli veeeľmi náročné. Bojovali sme s náladami detí, časovým harmonogramom osobností, počasím či zimou. Pár záberov som musela postprodukčne dosť kombinovať,“ dodala fotografka. Všetko však dopadlo na výbornú, vrátane samotného podujatia ako vyvrcholenia snahy toľkých zainteresovaných ľudí. Moderátorkou spomínaného príjemného večera bola sympatická Andrea Belányiová a hudobným hosťom bola výborná kapela La Gioia, ktorá dodala večeru nenapodobiteľný šmrnc.

Chcem žiť naplno

Zdroj: Nadácia detského kardiocentra