Spoločnosť Boeing predpokladá do roku 2041 výrazné oživenie v sektore výroby lietadiel. Verí, že rast dopytu po leteckej doprave bude aj naďalej pokračovať, uviedla to vo svojej dlhodobej predpovedi. Letecký gigant si tiež myslí, že v najbližších dvoch desaťročiach bude letecký priemysel potrebovať 41-tisíc kusov nových lietadiel. Predpokladá sa, že trhová hodnota objednaných nových strojov dosiahne úroveň 7,2 bilióna amerických dolárov.

„Napriek bezprecedentnému narušeniu za posledné dva roky letecký priemysel ukázal neuveriteľnú odolnosť pri prispôsobovaní sa novým výzvam,“ uviedol Ihssane Mounir, senior viceprezident pre komerčný predaj a marketing zo spoločnosti Boeing.

Pláž
Neprehliadnite

Turistov je extrémne veľa. Havaj ich nechce, Taliani a Španieli obmedzujú pláže

Boeing tiež uviedol, že silný dopyt po nových lietadlách predpovedá na základe trhových trendov. Letecké spoločnosti chcú lietadlá, ktoré majú veľkú kapacitu, no zároveň dokážu výrazne šetriť palivo. V súčasnosti, vďaka veľkému dopytu po cestovaní a meškaniu nových lietadiel, však niektoré letecké spoločnosti vracajú do oblakov najväčšie dopravné lietadlo na svete, ktorým je Airbus A380. Zatiaľ to spravili letecké spoločnosti Lufthansa, Qatar Airways, Qantas, British Airways či Singapore Airlines.

Mnohé spoločnosti vyradili A 380 z prevádzky na začiatku roka 2020, pričom ich nahradili lietadlami Boeing 777 a Airbus A 350, ktoré majú nižšie náklady na prevádzku a naplnenie kapacity bolo výrazne jednoduchšie.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa