Do pätice nominovaných sa v abecednom poradí dostali tieto spoločnosti: ČSOB, 365.bank (Poštová banka), Slovenská sporiteľňa, Tatra banka a VÚB. TREND hodnotil štyri kategórie ukazovateľov. O konečnom poradí rozhodla rentabilita kapitálu, kapitálová primeranosť, podiel prevádzkových nákladov a prevádzkových výnosov, ako aj podiel zlyhaných úverov. Všetky kategórie vychádzajú z údajov za rok 2020. Ukázalo sa, že banky dokázali napätú situáciu spojenú s pandémiou v spolupráci s klientmi a vládou zvládnuť.

Náročný rok dokázali podľa sledovaných kritérií zvládnuť najlepšie veľké finančné inštitúcie. Trojica najväčších bánk Slovenská sporiteľňa, VÚB a Tatra banka sa medzi nominovanými objavujú stabilne, Tatra banka pritom obhajuje minuloročné víťazstvo.

Do pätice nominovaných sa dostali aj ďalšie dve veľké banky – ČSOB a 365.bank (Poštová banka). Tieto banky podstúpili v minulom roku významné vnútorné zmeny. Značka Poštová banka zo skupiny J&T si vymenila pozíciu s kedysi dcérskou spoločnosťou 365.bank. Tá prebrala jej sieť kamenných pobočiek. Poštovej banke ostali len prevádzky na poštách. Spoločnosť ČSOB vlani získala problémovú OTP Banku a značka skupiny OTP počas tohto roku z trhu zmizla.

Rok, aký nikto nečakal

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa