Nekúpite či nevezmete si do prenájmu penzión, hotel alebo reštauráciu? Inzeráty tohto typu pribúdajú v posledných týždňoch na rôznych realitných portáloch. Dôvod je zrejmý. Po roku pandémie nevládzu mnohé z nich fungovať, splácať svoje záväzky, nemajú hostí, musia prepúšťať a sú finančne na dne. Ubytovacie a gastronomické zariadenia, ktorých výpredaj tu prebieha, doplatili na pandémiu azda najviac zo všetkých postihnutých sektorov.

Mizerná sezóna

Počty hotelových, ubytovacích a reštauračných nehnuteľností a priestorov na predaj, ale aj na prenájom začali rásť už pri zavedení prvého lockdownu vlani. Vtedy prišli o koniec zimnej sezóny, potvrdzuje pre TREND PR manažér portálu Nehnuteľnosti.sk Peter Porubský.

„Následne bola aj minuloročná letná sezóna slabšia. Zimná sezóna 2021 sa prakticky ani nezačala a už aj skončila. Počty turistov klesli o 60 až 70 percent, a to nielen v dovolenkových destináciách, ako sú Vysoké či Nízke Tatry, Liptov, Terchová, ale napríklad aj v Bratislave,“ pripomína. V spojení so slabou štátnou pomocou sa to podpísalo pod rastúcu ponuku nehnuteľností v tomto segmente.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa