Slovensko nie je štátom mafiánov. Je ich rajom

Milan Lučanský si nad odhalením umýva ruky s tým, že on dal predsa pokyn na vykonanie kontroly, ktorú mal nariadiť jeho predchodca Tibor Gašpar v roku 2013. Bývalý policajný prezident však ukazuje prstom späť na M. Lučanského s tým, že v danom čase bol kompetentne nadriadený kriminálnemu spravodajstvu, ktoré vec riešilo.

Tibor Gašpar sa pre denník Sme snažil navodiť dojem, že po bitke je každý hrdina. Uviedol, že v roku 2012 neboli informácie o A. Vadalovi ničím výnimočné a nebol teda dôvod, aby mu ich podriadení predkladali na stôl.

Žarty bokom. Akúkoľvek nízku mienku môžeme mať o kvalite práce Policajného zboru, predsa len si ťažko predstaviť policajta, ktorý informácie o spojke talianskej mafie na Slovensku len tak odloží do zásuvky. A preto má talianska novinárka M. G. Mazzolová zrejme opäť pravdu, keď hovorí, že slovenská polícia vyšetrovanie v tejto veci zmarila. Či už sa o to postarali priamo policajti dosadení A. Vadalom, ako sa Talian chvastal, alebo to bola prirodzená koncovka vyšetrovania, ktoré narazilo na špičky Smeru.

Antonino Vadala si ako mafiánska spojka už

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa