Slovensko nie je štátom mafiánov. Je ich rajom

Milan Lučanský si nad odhalením umýva ruky s tým, že on dal predsa pokyn na vykonanie kontroly, ktorú mal nariadiť jeho predchodca Tibor Gašpar v roku 2013. Bývalý policajný prezident však ukazuje prstom späť na M. Lučanského s tým, že v danom čase bol kompetentne nadriadený kriminálnemu spravodajstvu, ktoré vec riešilo.

Tibor Gašpar sa pre denník Sme snažil navodiť dojem, že po bitke je každý hrdina. Uviedol, že v roku 2012 neboli informácie o A. Vadalovi ničím výnimočné a nebol teda dôvod, aby mu ich podriadení predkladali na stôl.

Žarty bokom. Akúkoľvek nízku mienku môžeme mať o kvalite práce Policajného zboru, predsa len si ťažko predstaviť policajta, ktorý informácie o spojke talianskej mafie na Slovensku len tak odloží do zásuvky. A preto má talianska novinárka M. G. Mazzolová zrejme opäť pravdu, keď hovorí, že slovenská polícia vyšetrovanie v tejto veci zmarila. Či už sa o to postarali priamo policajti dosadení A. Vadalom, ako sa Talian chvastal, alebo to bola prirodzená koncovka vyšetrovania, ktoré narazilo na špičky Smeru.

Antonino Vadala si ako mafiánska spojka už

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa