Traja Slováci, nadšenci technológií, robotiky a IT, si plnia svoje študentské sny. Založili spoločnosť RoboTech Vision na vývoj autonómnych robotov. Dnes sa v spolupráci s NASA či Európskou vesmírnou agentúrou zúčastňujú aj na veľkých vesmírnych výskumoch. V pláne sú ďalšie simulované misie

Dobývať planétu Mars alebo blízky Mesiac je pre väčšinu ľudí stále veľkou neznámou. Pre slovenskú firmu RoboTech Vision je však dobývanie vesmíru jedným z cieľov.

Firma sa primárne zaoberá vývojom autonómnych mobilných robotov na pozemské účely. Už vyše štyroch rokov však vyvíja aj roboty, ktoré pomáhajú pri misiách so simulovanými podmienkami na iných planétach. Slovákov si všimla americká NASA a Európska vesmírna agentúra (ESA), ktorá s ich robotom plánuje ďalšie simulované misie. RoboTech Vision založili traja nadšenci technológií, robotiky a IT.

Od základky cez vysokú

Hoci sa zaoberali robotikou už od vzniku v roku 2013, zarábali si hlavne vývojom webových aplikácií a stránok. Jedným zo zakladateľov je Peter Pásztó, ktorého cesta do sveta robotiky a IT odštartovala už na základnej škole. V súčasnosti pracuje aj ako pedagóg na Slovenskej technickej univerzite v Bratislave a myslí si, že Slovensko má našliapnuté zaradiť sa medzi svetovú špičku vývoja vesmírnych technológií.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa