Panoráma Vysokých Tatier vyzerá zo severnej časti diaľnice D1 ako nakreslená. Po zjazde pri obci Štrba sa autom štveráme do kopca kľukatou cestou. Zaľahne nám v ušiach. Nečudo, mierime do osady Štrbské Pleso, ktorá sa nachádza vo výške viac ako 1 300 metrov nad morom. Dalo by sa povedať, že je to základný turistický tábor pre desaťtisícky ľudí, ktorí v priebehu sezóny prebrázdia horské chodníky. V cieli zaparkujeme pri hoteli Panorama, najväčšie parkovisko pri plese je totiž plné. Na autách svietia hlavne slovenské a české éčevéčka.

Turistická sezóna počas pandémie koronavírusu Covid - 19 vo Vysokých Tatrách na Slovensku. Na snímke je Marek Sabo, manažér koliby Patria na Štrbskom Plese.
Neprehliadnite

Šéf koliby na Štrbskom Plese: Zahraniční turisti zmizli, ale tržby v sezóne sme mali ako vlani

Pandemická sezóna

Tohtoročná letná sezóna bola iná. Hotely, reštaurácie a poskytovatelia ďalších služieb sa aj v slovenských veľhorách museli popasovať s dôsledkami pandémie koronavírusu. Podľa prieskumu Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) bol pokles návštevníkov a prenocovaní počas leta priepastný. Zaznamenalo ho až 75 percent slovenských hotelov. Pritom najväčší záujem dovolenkárov o ubytovacie služby je vždy počas júla a augusta. Podľa prieskumu len štvrtina hotelov dosiahla rovnaké tržby ako počas vlaňajšej sezóny.

Druhé najväčšie parkovisko na Štrbskom Plese.
Zdroj: MATEJ KALINA

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa