Prichádza jeseň a cestovné kancelárie sa pripravujú na otvorenie mimosezónnych dovoleniek. Napriek tomu, že sa po pandemickom roku vrátilo k cestovaniu mnoho klientov, tržby zatiaľ zďaleka nedosahujú úrovne z roku 2019.

Potešiteľné je, že obavy z prudkého zdražovania leteniek sa nenaplnili. Zato sa oveľa viac začalo dbať na bezpečnosť a zdravie cestujúcich. Rúško a negatívny test sú dnes pri nástupe na palubu samozrejmosťou takmer všade.

Načapovať pivo nie je hračka: Zistil to aj Matej, ktorý si pod dohľadom šampiónky Petry Sečkárovej skúsil čapovanie hladinky.
Neprehliadnite

Kríza zasiahla aj pivo. V odvetví stratilo za rok prácu viac ako desať percent zamestnancov

Najväčšie vrásky podnikateľom v cestovnom ruchu spôsobujú nepredvídateľné opatrenia vlády. Všetci svorne dúfajú, že sa ďalším lockdownom a chaosu, ktorého si užili viac než dosť, vyhnú.

Obnova je pozvoľná

Prvá pocovidová letná sezóna sa nezadržateľne blíži ku koncu. Tržby síce zďaleka nedosahujú predkrízové úrovne, ťažko skúšané odvetvie cestovného ruchu sa však mohlo aspoň čiastočne nadýchnuť. Po brutálnom vlaňajšku sa zájazdové portály a cestovné kancelárie pomaly vracajú do normálu. Zákazníkov dnes ženie najmä túžba zmeniť prostredie a poriadne si po stresujúcich mesiacoch oddýchnuť.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa