Zažili úspechy, ale prežili aj náročné chvíle. Také v nedávnom období priniesla aj pandémia nového koronavírusu. Napriek tomu ich rodinný biznis upevňuje.

Aj firmy podnikajúce s plechom, výstavbou či so strechami vyšli práve z podnikania, ktoré sa dedilo a zrejme naďalej bude dediť medzi rodinnými príslušníkmi. Platí to aj pre spoločnosti KJG, Maslen či Reinter, ktoré sa posunuli vo svojom regióne ďalej než ostat-ní a nechýbajú im ambície rásť ešte o čosi viac.

AlfaBio
Neprehliadnite

Zemiaky, tofu či bryndza. Rodinné firmy majú široký záber

Rast aj počas krízy

Značka Maslen má už silné zázemie nielen v regióne, ale aj mimo neho. V minulosti sa jej darilo presadiť nielen novými technológiami, ale aj zväčšovaním podielu na trhu.

A to potvrdzujú strechári aj po viac ako roku s koronakrízou. Rodinná firma z Badína pri Banskej Bystrici, za ktorou stoja bratia Jaroslav a Pavol Maslenovci, ju zatiaľ prekonala bez väčších problémov. Jediným podstatným boli nejasné pravidlá na začiatku krízy. Pred rokom tento zmätok viedol aj k niekoľkotýždňovej uzávere podniku. To spôsobilo prepad tržieb, no keď sa situácia vyjasnila, stratené tržby dobehli.

„Paradoxne nám táto kríza pomohla v tom, keďže ľudia nevedeli čo bude, že si ako prvé chceli zabezpečiť strechu. Neinvestovali do dovoleniek, ale radšej do svojich domov,“ uvažuje Jaroslav Maslen.

K zásadným zmenám však prišlo aj vo vedení podniku. Majiteľov, ktorí boli zároveň konateľmi, vymenili noví konatelia, a to dlhoroční manažéri firmy.

Život v blízkosti plechov

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa