Trieda GLC je stabilný a výrazný predajný líder v rámci ponuky Mercedes-Benz. Nová generácia je odsúdená na úspech, pretože v porovnaní s minulosťou prináša citeľné vylepšenia. Pri jej nástupe mnohí kritizovali, že sa vzdala agregátov s väčším objemom a vyšším počtom valcov, ktoré boli pre prémiové automobily ešte donedávna typické.

Chýbať vám však nemusia, moderné štvorvalce majú dostatočný výkon, kultivovaný chod a vynikajúcu efektivitu. Navyše ich Mercedes-Benz umne kombinuje s elektrickým pohonom. Jeho plugin hybridy sú v súčasnosti špičkovými produktmi, na ktoré konkurencia pozerá s obrovským rešpektom.

Kultivovaný chod

Vynikajúce sú však aj mildhybridné motorizácie, napríklad naftová verzia 220 d, ktorú som mal možnosť testovať. Motor ladený na výkon 145 kW (197 k) vozidlu s hmotnosťou 1 925 kg zaručuje solídnu dynamiku v každej jazdnej situácii. Para mu nechýba ani pri vyšších diaľničných rýchlostiach. Avizovaná spotreba v kombinovanom cykle WLTP na úrovni 5,2 až 5,9 l je atraktívna, ale v realite ťažko dosiahnuteľná. Maximálne tak s ľahkou nohou pri ekonomickej jazde po okresných cestách.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa