Člen Asociácie kasín Slovenska v rozhovore pre TREND upozorňuje, že ak sa zakazovanie legálneho hazardu preháňa, stáva sa podhubím pre vznik čierneho trhu.

Ako sa darí vašim kasínam a herniam v koronakríze?

Väčšinu našich kamenných herní postihla pandémia a chaotické zatváranie a otváranie zo strany štátu. V podstate sme boli vlani zatvorení 96 dní pre nariadenia štátu. Plus obce majú možnosť zatvoriť herne na dvanásť dní v roku. Takže sme tretinu roka nefungovali. Pomoc od štátu bola komplikovaná a nedostatočná. Navyše platíme 5,5-tisíc eur ako paušálnu daň za každý hrací automat, to štát neznížil. Zamestnávame 500 ľudí, na ktorých nám dal štát príspevky na mzdy.

Čo hovoríte na zákaz hazardu v Bratislave?

Politika nás ovplyvňuje, lebo sme takzvaný rizikový biznis, a nie každý nás má rád, čo akceptujem. Ale podnikáme legálne. Reguláciu zo strany štátu chápem ako odôvodnenú, ale plošné zákazy miest sú skôr politický populizmus.  Ak sa zakazovanie preháňa, je to podhubie pre vznik čierneho trhu.

Narážate na prechod hráčov do čiernych herní či do online priestoru?

Trend je jasný a hazard smeruje do online priestoru. Koronakríza to len urýchli. Ale aj  zákazy kamenných herní v mestách za to môžu. Neviem prečo, ale asi pred desiatimi rokmi vzniklo delenie hazardu na mäkký a tvrdý, lenže vtedy bol internet v plienkach. Kancelárie so stávkami na šport, kde človek takisto dokáže prehrať veľa peňazí, podľa mňa nie sú mäkký hazard. Keď idem na poštu, pani mi tam opakovane ponúka stieracie žreby. Aj to má byť mäkký hazard.

TREND: HERNE
Neprehliadnite

Okamžitý koniec hazardu v mestách sa zatiaľ nekoná. Boj proti nemu pokračuje

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa