Dovedna CSG zahŕňa v Česku a na Slovensku cez pol stovky spoločností. Na Slovensku zastrešuje aktivity J. Strnada skupina MSM Group, vedená jeho dlhoročným partnerom a manažérom Mariánom Gogom. Ten v nej drží menšinový podiel.

Slovenská vetva

Skupina získala do dlhodobého prenájmu stratové vojenské opravárenské podniky v Novákoch a Trenčíne. Dokázala im nájsť civilný výrobný program pre automotive a zároveň nové zbrojárske zákazky v zahraničí.

Firmy sú dnes v dobrej kondícii, keď ich nové vedenie dokázalo odstrihnúť od závislosti od štátnych zákaziek. Expandujú a naberajú nových ľudí. V súčasnosti viac ako 90 percent ich produkcie smeruje na export. MSM Group získala aj polovičný podiel vo výrobcovi munície ZVS Holding.

Okrem toho sa J. Strnad na Slovensku čoraz silnejšie prepája so skupinou Optifin Invest podnikateľov Alexeja Beljajeva a Michala Lazara.

CSG vďaka akvizíciám, kde dominujú predovšetkým problémové firmy, výrazne ťaží zo synergií v rámci celej skupiny. Na Slovensku český podnikateľ prikúpil spoločnosť Vývoj Martin a sedemdesiatpercentný podiel v IT firme Virte. V tomto roku zase J. Strnad krúži okolo skrachovanej českej vagónky Legios a srbskej zbrojovky IMK.

Vlani všetky podniky ovládané J. Strnadom dosiahli nekonsolidované tržby takmer šesťsto miliónov eur a prevádzkový zisk viac ako sedemdesiat miliónov eur. Z toho konsolidovaná časť holdingu CSG za uplynulý rok utŕžila 250 miliónov eur a prevádzkový zisk dosiahol päťdesiat miliónov. Na Slovensku sa tržby vyšplhali na viac ako sto miliónov eur.

Nenápadný zbrojársky vládca: Kto je Jaroslav Strnad?

Zdroj: Jan RAsch

Kľúčová Tatra

J. Strnad sa pritom dlho držal v

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa