EI sa tak vracia do slovenského retailu, z ktorého sa stiahla v roku 2013, po predaji podielu v reťazci s elektronikou Nay jeho pôvodným zakladateľom.

Poliaci si v maloobchode s potravinami veria. Sebavedomie im dodali úspešné príbehy, ktoré nedávno dopísali s poľským reťazcom Dino a rumunskou sieťou Profi. V oboch prípadoch rozšírili biznis, pozdvihli kondíciu firiem a výhodne predali svoje podiely.

Expanzia aj oddlženie

Reťazec CBA Slovakia patrí k popredným maloobchodníkom s potravinami s čisto slovenským kapitálom a s ročnými tržbami nad 140 miliónov eur. Je najväčšou súčasťou nákupnej aliancie CBA SK, ktorá združuje dvanásť menších predajcov potravín, najmä s užšou regionálnou pôsobnosťou.

Portfólio lučeneckej CBA tvoria primárne menšie samoobslužné predajne potravín na vidieku a v menších mestách na západnom a strednom Slovensku. Sieť postupne prechádza modernizáciou priestorov a vybavenia, ktorá si vyžaduje nemalé investície. Firma v poslednom období navyše nahromadila dlhy. Ku koncu minulého roka jej záväzky dosiahli tridsať miliónov eur, približne osemdesiatpäť percent z celkovej bilančnej sumy.

Okolo CBA krúžili viacerí záujemcovia. V minulosti ju skúšala „naťuknúť“ napríklad COOP Jednota. Podľa portálu Aktuality.sk mal byť nedávno upečený predaj siete skupine Terno, no špekulácie o rokovaní s týmto reťazcom vedenie CBA Slovakia rezolútne odmietlo. Podľa informácií TRENDU pokusy o 

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa