Lukáš Chovan pochádza z Bratislavy a svoje cestovateľské srdce objavil v Rusku, keď mal šestnásť rokov. Do dnešného dňa nav-štívil 43 krajín sveta a plánuje vidieť všetky.

Nad vlastnou rodinou veľmi nerozmýšľa, aj keď si uvedomuje, že niekedy to musí prísť. Jeho veľkou túžbou je založiť si vlastnú zážitkovú cestovnú agentúru alebo vlastniť hostel. Na cestovaní miluje hlavne rozmanitosť kultúr, gastronómiu, ale aj architektúru a históriu. Po svete cestuje celkom sám, aj keď hovorí, že v konečnom dôsledku nikdy sám nie je.

Ako dostane šestnásťročný tínedžer nápad, že jeho snom bude precestovať celý svet?

V minulosti som profesionálne tancoval. Tanec ma zaviedol do Petrohradu na majstrovstvá Európy. Súťažil som až v posledný deň, mal som teda päť dní na spoznávanie mesta. Vtedy som si povedal – vau! Chytilo ma spoznávanie a objavovanie sveta. Dostala ma atmosféra iných kultúr, gastronómia a vtedy som vedel, že cestovanie bude moja droga.

Keď si sa vrátil zo súťaže, jednoducho si povedal rodičom, že budeš cestovať?

Áno, hneď ako som sa vrátil z Ruska, začal som hľadať na internete lacné letenky, ubytovanie a chcel som ísť do sveta. Keď som mal sedemnásť, prvýkrát som išiel do Londýna na vlastnú päsť. Oslávil som tam narodeniny a odvtedy oslavujem narodeniny každý rok v zahraničí.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa