Daniel Štrauch je slovenský youtuber známy pod prezývkou Gogo. Ako prvý na Slovensku a v Česku dosiahol jeden miliónov sledovateľov na YouTube a Instagrame. Svoju prvú spoluprácu so značkou, ktorá mu zaplatila za reklamu, získal ako 17-ročný.

Svoj videokanál GogomanTV odštartoval komentovaním hier, neskôr vtipnými vlogmi a nevynechal ani edukačný charakter. Vo svojej tvorbe sa často vyjadroval aj k vážnym či politicko-spoločenským témam.

Expl0ited a Moma
Neprehliadnite

Zarábajú tisíce eur mesačne. Kto sú najvplyvnejší slovenskí youtuberi?

V súčasnosti je stále najúspešnejším slovenským a českým youtuberom. Svoje aktivity v ostatnom čase presmeroval z tvorby videí do réžie a digitálnej tvorby pod značkou Deadline.

Daniel Štrauch pre TREND hovorí o prechode z internetu do vlastnej spoločnosti, ale aj o tom, prečo ho trochu omrzel svet YouTubu. Podľa jeho slov sa často nevie stotožniť s aktuálnou situáciou, ktorá vládne internetovému priestoru.

To bol jeden z dôvodov, prečo chce pôsobiť primárne v súkromnej sfére. Dnes je prvým influencerom na Slovensku, ktorý sa čiastočne stiahol z internetu a svoju šikovnosť chce dokázať v biznise. Jeho príjmy pochádzajú hlavne z reklamných spoluprác, medzi ktoré patrí napríklad Fanta, Slovak Telekom či Axe.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa