Francúzsky minister hospodárstva, financií a obnovy Bruno Le Maire sa 9. až 10. októbra zúčastní na deviatom ročníka Tatra Summitu v rámci Globsecu 2020, na ktorom sa stretnú viacerí politici, experti a zástupcovia biznisu. TREND sa v exkluzívnom rozhovore francúzskeho ministra pýtal na jeho názory na boj proti následkom koronakrízy, vytvorenie fondu obnovy, ale aj na víziu budúcnosti Európy. 

Aký je dôvod vašej návštevy vyšehradského regiónu?

Naposledy som bol na Slovensku pred dvoma rokmi pri príležitosti Tatra Summitu, na ktorom sa veľmi rád opäť zúčastním na pozvanie svojho kolegu Eduarda Hegera. Je to príležitosť na výmenu názorov so slovenským kolegom. Takisto rád  nadviažem kontakt s ďalšími vyšehradskými krajinami.

Dôvodom mojej návštevy je globálna pandémia a neistota zasahujúca do našich ekonomík. Stále však zostávam optimistický a som presvedčený, že Európa môže vyjsť z krízy silnejšia, než bola predtým. Prostredníctvom oživenia Európy by sme mali sledovať ciele väčšej sociálnej a daňovej spravodlivosti, ekologickej a digitálnej transformácie a podporovať strategickú autonómiu Európy. Rád by som sa podelil o tieto ciele a spolupracoval na nich s krajinami strednej Európy, keďže tie budú riadiť európske princípy počas nadchádzajúcich rokov.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa