To, ako bude vyzerať rok 2021 pre finančných sprostredkovateľov, úzko súvisí s udalosťami roku 2020. Kríza spôsobená pandémiou odhalila slabiny aj príležitosti. Slováci si v dôsledku pandémie uvedomili, že zdravotné riziká a hrozba straty príjmu sú veľmi reálne. To sa odrazí aj na práci finančných agentov. Navyše by sa mali pripraviť na ďalšiu zmenu legislatívy.

Nerovnomerný dosah krízy

„Krízové časy prinášajú aj nové príležitosti a to sa prejaví v oblasti investícií. Čoraz väčší počet ľudí si uvedomuje dôležitosť správneho nastavenia tvorby nielen rezerv, ale aj vlastnej ochrany pred výpadkom príjmu,“ hovorí managing director Partners Group SK Marián Padyšák. Upozorňuje na štatistiky Sociálnej poisťovne, ktoré potvrdzujú, že najväčší výpadok príjmov spôsobujú ochorenia a invalidita z nich. Podľa neho je to približne 90 percent všetkých nahlásených a zlikvidovaných poistných plnení.

PZP potrebuje reformu
Neprehliadnite

Povinné zmluvné poistenie potrebuje reformu, myslí si NBS. Motoristov zaujíma iba jeho cena

Kríza by ale mohla zvýšiť záujem ľudí o poistky. „Ľudia začali ešte viac rozumieť tomu ako dôležité je kvalitné zabezpečenie seba aj svoje rodiny proti neočakávaným udalostiam,“ hovorí Andrej Deďo, výkonný riaditeľ Winners Group.

Upozorňuje aj na to, že klienti sa viac zaujímajú o investičné produkty. „Ľudia si začali ešte viac uvedomovať aj potrebu sporenia a investovanie aj keď sklon k úsporám nevzrástol tak dynamicky ako v krajinách ako napríklad Nemecko,“ dopĺňa A. Deďo.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa