Čínskej spoločnosti Lenovo Group, ktorá je najväčším výrobcom osobných počítačov na svete, stúpol vo fiškálnom treťom štvrťroku čistý zisk o 53 percent na rekordných 395 miliónov USD.  Rekordné boli aj tržby vďaka vysokému dopytu od ľudí pracujúcich v čase pandémie Covidu-19 z domova. Oznámila to dnes spoločnosť.

Výsledky prekonali odhady analytikov, ktorí podľa ankety agentúry Refinitiv očakávali v priemere zisk na 293,7 milióna USD. Tržby za tri mesiace do konca decembra stúpli o 22 percent na 17,25 miliardy USD. Podľa vyhlásenia firmy bol rast silný vo všetkých segmentoch a prispeli k nemu štrukturálne zmeny v životnom štýle a pracovných návykoch od vzniku pandémie.

Lenovo je prvé s takouto formou notebooku
Neprehliadnite

Predaj počítačov vlani pre pandémiu rástol najviac za desať rokov

Vysoký dopyt po laptopoch, televízoroch a ďalších spotrebičoch prispel k rastu tržieb aj u ďalších spoločností, vrátane firiem Samsung Electronics a Panasonic.

Podľa výskumnej spoločnosti Gartner celosvetové dodávky osobných počítačov v posledných troch mesiacoch minulého roka stúpli o 10,7 percenta. Firma Lenovo posilnila svoju vedúcu pozíciu na trhu s osobnými počítačmi, jej podiel predstavoval 27,1 percenta. Druhá bola firma HP s podielom 19,8 percenta a tretí Dell Technologies s podielom 16,6 percenta, napísala agentúra Reuters.