Ak sa pýtate, načo nám je ďalšia hudobná služba, veď Google Music stále funguje, tak vedzte, že postupne bude nahradený práve službou YouTube Music. Ak ju však máte predplatenú, automaticky získate predplatné aj na YouTube Music.

Google si konečne uvedomil, že má k dispozícii najväčšiu zbierku nie iba videí, ale vlastne aj hudby na svete. Tak to všetko prepojil, urobil k tomu novú mobilnú aplikáciu a ešte to okorenil jednou zaujímavou možnosťou.

Cena ako pri Spotify

YouTube Music v sebe prepája hudobné skladby, ale aj videoklipy, živé vystúpenia a je veľká šanca, že práve tu nájdete exotickú alebo raritnú pesničku, ktorá na Spotify ani Apple Music nie je.

YouTube Music dorazil na Slovensko. Kúpiť sa dá aj YouTube bez reklám

Prostredie YouTube Music

Podobne ako pri oboch konkurentoch je na výber YouTube Music úplne zadarmo. Ale s prerušovaním prehrávania, reklamami, menšou kvalitou zvuku, bez možnosti mať ju spustenú na pozadí... Inak povedané, nestojí to za to.

Vyskúšanie platenej verzie YouTube Music Premium je prvý mesiac zadarmo. Potom stojí 5,99 eura mesačne (presne ako cena Spotify Premium). To už je klasická streamovacia služba s možnosťou počúvať všetko bez reklám, v plnej kvalite (hoci maximum je zatiaľ „len“ 256 kbps AAC, Spotify zvláda aj 320 kbps). Prehrávať sa dá cez mobilnú aplikáciu pre AndroidiOS alebo cez internetový prehliadač. Desktopová aplikácia zatiaľ chýba.

YouTube Music dorazil na Slovensko. Kúpiť sa dá aj YouTube bez reklám

Vyhľadávanie v YouTube Music Premium

Grafické prostredie je prehľadné a jednoducho také, aké by ste od moderného prehrávača očakávali. Unikátnosť YouTube Music je v tom, že ako

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa