Najväčší slovenský káblový operátor, UPC Broadband Slovakia, oznámil akvizíciu prevádzky a majetku troch lokálnych hráčov z východného Slovenska, spoločností Kid, Termosat a S-Team. Tie v Košiciach, Rožňave, Starej a Novej Ľubovni, Rimavskej Sobote, Kráľovskom Chlmci, Čiernej nad Tisou a Dobšinej prevádzkovali siete s prípojkami do deväťtisíc domácností.

Hodnotu transakcie UPC nezverejnilo. V nových lokalitách chce operátor rozšíriť a skvalitniť súčasné služby a tiež investovať do infraštruktúry pre digitálnu televíziu, vysokorýchlostný internet a telefónne služby.

Abonenti Kidu, Termosatu a S-Teamu dosiaľ využívali iba služby analógovej káblovky a internetu. Šéf UPC Martin Miller v tlačovej správe uvádza, že operátor vďaka tejto akvizícii sprístupní „výhody a prednosti digitálneho sveta aj obyvateľom tých miest a obcí, v ktorých zatiaľ nie sú dostupné“.

V skutočnosti minimálne v niektorých nových lokalitách UPC narazí na providerov s modernými optickými sieťami (hoci prípojkami sa nemusia úplne prekrývať). Napríklad v Rimavskej Sobote tak bude súťažiť s RS Netom, ktorý má v meste silnú pozíciu, a v Čiernej nad Tisou a Kráľovskom Chlmci zasa s Antikom.

Akvizícia Kidu, S-Teamu a Termosatu je za posledné roky už druhou na východe Slovenska. Vlani vo Vranove nad Topľou kúpil rozvody miestnej káblovky Telecom TKR.

Foto na titulke - Flickr.com/Korom