Samsung preskočil Oled, ide rovno na Micro LED

Túto technológiu zobrazovania ukázal vo forme konceptu už vlani pri jeho obrazovke nazvanej The Wall. Micro LED funguje na veľmi podobnom princípe ako Oled obrazovky. Každý obrazový bod tvorí samostatná červená, zelená a modrá dióda. Nie je teda potrebné podsvietenie. Tieto diódy sú však veľké len pár mikrometrov, teda omnoho menšie než pri Oled obrazovkách. Navyše používajú anorganické a nie organické LED diódy, takže nehrozí vypaľovanie obrazu.

Unikátne televízory: Sony s 8K, LG obraz roluje a Samsung moduluje

Zdroj: Samsung

Pozrite si celú galériu

Výhodou tejto technológie je jej modulárnosť. Spájať sa dá niekoľko malých úplne bezrámových panelov tak, že nie je vidieť ich spoj. Navyše sú vybavené elektronikou, ktorá sa stará o správne spracovanie obrazového signálu. Pretože ten môže byť ozaj všakovaký.

Z približne 20-palcových základných „kaziet“ s pomerom strán 1:1 sa dá poskladať obrovský televízor so štandardným pomerom 16:9, ale pokojne aj ultraširokouhlý 32:9 alebo reklamná plocha vo forme štvorca či zvislého obdĺžnika. Pridávaním panelov sa, samozrejme, zvyšuje aj rozlíšenie. Viac podrobností zatiaľ Samsung neprezradil.

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa