Asus tento laptop prvýkrát ukázal už v septembri na veľtrhu IFA. Doteraz sa však ešte nedostal na trh a výrobca zmenil jeho názov. To bol celkom dobrý nápad, pôvodne sa totiž oficiálne volal Asus AsusPro B9, čo znie trochu krkolomne. AsusPro bol rad profesionálnych notebookov pre náročnejších a často korporátnych zákazníkov. Po novom sa táto sorta volá ExpertBook. Novinka vyzerá ako skvelá alternatíva ku ThinkPadom alebo MacBookom Pro.

Výkonných aj kompaktných notebookov je na trhu kopec. Skoro všetky sú v základe rovnaké. Nejaký novší Intel procesor, k tomu aspoň 8 GB operačnej pamäte, SSD disk, ideálne čo najtenšie telo. To všetko má aj ExpertBook B9450. Lenže celé to okorenil drobnosťami, vďaka ktorým vyčnieva z radu.

Ukázali takmer ideálny biznis laptop. Vydrží 24 hodín

Zdroj: Asus

Na výber je Intel Core i5 a i7 desiatej generácie, do 16 GB operačnej pamäte a až dvojica 1 TB SSD diskov. Vcelku štandardný je ešte 14-palcový full HD displej s minimalistickým rámikom a s pozorovacím uhlom 178 stupňov. Aj hrúbka 14,9 mm by sa dala v danej kategórii považovať za bežnú. Potom nastupujú zaujímavé drobnosti.

Prvou je rekordne nízka hmotnosť 866 gramov. Tým sa ExpertBook B9450 stáva najľahším biznisovým 14-palcovým notebookom na svete. Pritom je v tom zarátaná 33 Wh batéria, ktorá udrží notebook pri živote 12 hodín. Na výber je ešte aj verzia so 66 Wh batériou, ktorá dodá energiu až na

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa