Videoherný koncern UbiSoft bývae na výstave E3 často v pozícii chameleóna. Každý rok sa snaží obohatiť tlačovú konferenciu cez moderátora a tento rok stavil na ukričanú slečnu, ktorá sa nebála revať, tancovať aj hrať hry. A aj tento rok sa šikovná séria áčkových hier striedala s podozrivo nudnými titulmi.

Po prvé, na jeseň sa bude opäť tancovať. Just Dance 4 prišiel odprezentovať rovno Flo Rida s pár vyšportovanými hosteskami. Novinkou série bude najmä soundtrack a premiéra na Wii U.

Na tú platformu toho UbiSoft chystá oveľa viac: exkluzívny akčný horor ZombiU, novú sériu minihier Rabbids Land, fitness hry Your Shape: Fitness Evolved 2013 alebo športy Sports Connection.

Najviac pozornosti však púta behačka Rayman: Legends, ktorá bola poriadne prezentovaná a má podporovať nielen Wii U Game Pad (tablet), ale aj štyri ďalšie ovládače, čím si môže hru súčasne vyskúšať až päť hráčov. Dobrá bláznivá hrateľnosť je zachovaná a ovládanie postavy na Game Pade dotykmi vyzerá sľubne a intuitívne.

UbiSoft na E3 ukázal ďalšieho Raymana a novinku Watch Dogs

Zdroj: Ubisoft

Rayman: Legends

Na Wii U a Kinect sa chystá tiež filmová hra Avengers: Battle for Earth, ktorá však okrem efektného traileru vzbudzuje skôr obavy z neriadeného gulášu než poriadnej komiksovej akcie. Vyjde síce až na jeseň, no po niektorých minulých filmových spracovaniach jej vopred nikto neverí.

UbiSoft pripravuje aj veľké pokračovania hier. Far Cry 3 je akcia na opustenom ostrove, kde sa miešajú prvky mytológie, ale primárne sa bude riešiť akcia lukom, šípom a strelnými zbraňami. Nádej na poriadnu hru v džungli žije, najmä ak bude mať dostatočne zaujímavý otvorený svet.

Splinter Cell: Blacklist bol prezentovaný už na tlačovke Microsoftu, ale UbiSoft ukázal lepší trailer a sľub, že to bude najväčší diel série. Či rozlohou sveta, dĺžkou príbehu alebo dobou vývoja, to sa zatiaľ nevie.

Na tlačovej konferencii prekvapivo chýbali tituly z minulého roka či očakávané predstavenia hier. Nový Brothers in Arms je možno skutočne zrušený alebo premenovaný a absencia Rainbow Six: Patriots, ktorí majú vyjsť budúci rok, bola tiež prekvapivá.

Popri nudnej prezentácii titulu ShootMania na PC (hráči si môžu tvoriť vlastné levely pre akčnú hru) strhla pozornosť najmä dvojica Assassin’s Creed III a úplne nová značka. Assassin’s Creed III vyzerá vynikajúco, pretože sériu posúva do nového obdobia – americkej revolúcie – a umožní hráčovi bojovať v rozličných prostrediach ako lesoch, poliach, zasneženej krajine. Na rozdiel od posledných dielov vyzerá aj dostatočne odlišne, takže môže dôjsť k výraznému oživeniu série.

UbiSoft na E3 ukázal ďalšieho Raymana a novinku Watch Dogs

Zdroj: Ubisoft

Watch Dogs

Konferenciu ukončil úplne nový projekt bez číslovky v názve: Watch Dogs. Získal inšpiráciu v reálnom výpadku energie v New Yorku a snaží sa simulovať cyberpunkový svet, kde jeden počítač ovláda celé mesto a hráč sa ho bude snažiť hacknúť a zastaviť totálny monitoring. Je to zatiaľ ťažko identifikovateľný mix medzi GTA, Deus Ex a úplne novou hrou, čas vydania je pri ňom neznámy. Ale investícia do novej značky sa každopádne počíta.

Foto na titulke a v článku - Ubisoft