Nové energetické štítky

Od 1. marca sú na spotrebičoch v platnosti nové energetické štítky. Podľa nového označovania budú môcť do horšej kategórie patriť aj tie spotrebiče, ktoré by podľa starého patrili medzi najúspornejšie. Nové štítky budú už bez znamienka plus a označovať sa budú len písmenami od A po G, kde G predstavuje najhoršiu energetickú triedu.

Štítky tiež po novom obsahujú aj QR kód, ktorý spotrebiteľovi umožní zistiť viac informácií o zakúpenom produkte. Nové energetické štítky budú informovať aj o spotrebe vody, úložnej kapacite či vydávanom zvuku – v závislosti od druhu spotrebiča. Štítky budú rovnaké v rámci všetkých európskych trhov.

Nové energetické štítky budú v platnosti od 1. marca
Neprehliadnite

Prípravy na nové energetické štítky vrcholia. Zmeny aj v kamenných predajniach či v e-shopoch

Huawei koketuje s elektromobilitou

Čínsky technologický gigant sa chce pustiť do výroby elektromobilov pod svojou vlastnou značkou. Podľa najnovších informácií by niektoré modely mohla spoločnosť predstaviť už v priebehu tohto roka. Huawei je najväčším výrobcom telekomunikačných zariadení na svete a kvôli sankciám zo strany Spojených štátov v poslednej dobe expanduje do nových odvetví.

Firma už podľa zdrojov začala aj rokovania so štátnou spoločnosťou Changan Automobile a ďalšími automobilkami o využití ich tovární. Nie je zatiaľ isté, či sú tieto informácie naozaj pravdivé. Vývoj a výroba elektromobilov je totiž úplne niečo iné ako to, čomu sa gigant aktuálne venuje. Väčší zmysel bude dávať skôr vývoj komponentov a technológií, ktoré by Huawei mohol dodávať pre automobilové značky.

Facebook sa púšťa do sveta médií

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa