Otvorený list pre poslancov

Zástupcovia IT Asociácie Slovenska, Inštitútu hospodárskej politiky a Partnerstiev pre prosperitu adresovali otvorený list poslancom Národnej rady Slovenskej republiky, v ktorom vyzývajú na prehodnotenie znenia novely zákona o kybernetickej bezpečnosti. Podľa ich názoru Slovenská republika potrebuje komplexnú legislatívnu ochranu kybernetického priestoru, no občania by však mali mať právo vedieť, ako zásahy do kybernetickej bezpečnosti môžu ovplyvniť ich životy, komunikáciu, podnikanie či súkromie.

Novela zároveň podľa ich názoru nerešpektuje princípy voľného trhu, férového obchodu a európske hodnoty. Signatári otvoreného listu zároveň predkladajú ich kľúčové argumenty a žiadajú napríklad analýzu rizík, prijatie harmonizovaných pravidiel či opätovnú úpravu ustanovení.

Amazon investuje do dátových centier

Technologický gigant Amazon plánuje investovať 2,5 miliardy eur do dátových centier v Španielsku. Tie sa budú nachádzať v regióne Aragónsko na severe krajiny a otvoriť by sa mali v polovici budúceho roka. Spomínanú sumu plánuje Amazon investovať v priebehu najbližších desiatich rokov, pričom investícia zahŕňa kapitálové výdavky, dovoz zariadenia, prevádzkové náklady a výstavbu centier. Firma tiež plánuje prijať okolo 1 300 nových zamestnancov.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa