Hopin s novým CEO

V slovenskej taxi aplikácii Hopin prichádza k zmene vo vedení. Od spustenia aplikácie na slovenskom trhu ju viedol jej spoluzakladateľ Martin Baran. Teraz ho nahradí Richard Lőrincz, ktorý pracoval na Slovensku a v zahraničí v oblasti marketingu, PR, produktového a projektového manažmentu. Od roku 2018 pracoval na Filipínach pre spoločnosť Flexi Finance Asia na pozíciách marketingového riaditeľa a predsedu predstavenstva, neskôr aj na pozícii výkonného riaditeľa. V minulosti tiež pracoval ako marketingový a obchodný riaditeľ v spoločnosti Profi Credit Slovakia.

Martin Baran, ktorý Hopin založil a riadil viac ako deväť rokov, zo spoločnosti úplne neodchádza. Naďalej zostáva súčasťou príbehu, ktorý sa začal písať v Londýne. „Verím, že aktuálne zmeny prinesú posun vpred a značka HOPIN bude na domácom, ako aj zahraničnom trhu silnejšia aj vďaka novému vedeniu v rukách Richard Lőrincza. O svojich kvalitách nás presvedčil v otvorenom výberovom konaní a som veľmi rád, že môžem prenechať riadenie spoločnosti práve jemu,“ doplnil končiaci CEO Martin Baran.

Nárast kybernetických útokov

Počet ransomvérových útokov za prvý kvartál sa v medziročnom porovnaní zvýšil o 107 percent. Bezpečnostný tím Check Point Research v Indexe globálnych hrozieb uvádza najagresívnejšie malvéry, kde prvú trojicu aktuálne tvoria trojany. Dridex mal dosah na 15 percent organizácií vo svete, AgentTesla na 12 percent a Trickbot zasiahol 8 percent organizácií.

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa