Nedostupné iPhony aj iPady

Spoločnosti z rôznych oblastí prežívajú ťažké časy. Po problémoch s pandémiou nového koronavírusu sa totiž boria s nedostatkom polovodičov, čo prispieva k pomalej produkcii niektorých zariadení. S dodávkami produktov hlási problém aj technologický gigant Apple. Generálny riaditeľ Tim Cook sa vyjadril, že nikto nevie ako dlho budú problémy ešte pretrvávať.

Na niektorých trhoch dokonca hrozí, že určité konfigurácie iPhonov alebo iPadov môžu byť nedostupné aj niekoľko mesiacov. Nedostatok komponentov sa navyše môže dotknúť aj pripravovaných noviniek, ktorých predstavenie je predbežne naplánované na polovicu septembra.

iPhone
Neprehliadnite

Zvažujete kúpu iPhonu či iPadu? Mali by ste tak urobiť čo najskôr

Štát spustil očkovaciu lotériu

Ministerstvo financií Slovenskej republiky (MF SR) v nedeľu o 20. hodine spustilo webovú stránku bytzdravyjevyhra.sk, prostredníctvom ktorej sa môžu zaregistrovať všetci zaočkovaní záujemcovia o očkovaciu lotériu. Štát chce týmto spôsobom motivovať k vyššej zaočkovanosti obyvateľstva a zároveň odmeniť ľudí, ktorí motivujú k očkovaniu svojich blízkych. Do lotérie sa môžu prihlásiť všetci bez ohľadu na to, kedy a akou vakcínou sa dali zaočkovať.

Zaujímavosťou je, že každý bude do žrebovania zaradený podľa toho, koľko dávok má za sebou. Tí, ktorí sa stihli zaočkovať dvomi dávkami budú do žrebovania automaticky zaradení dvakrát. Lotéria bude trvať tri mesiace a jej žrebovanie sa uskutoční každý týždeň na RTVS, pričom výška finančných odmien začína na sume 1 000 eur. Takzvaná prémiová výhra je vo výške 100 000 eur a získať ju môže až päť šťastlivcov.

Facebook zakročil proti „antivaxerom“

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa