Harmony OS od Huawei už čoskoro

Nový Country manažér divízie CBG slovenskej pobočky Huawei v exkluzívnom rozhovore pre TREND prezradil, že už čoskoro firma na trh uvedie vlastný operačný systém Harmoy OS. Pôjde o veľkú vec, pretože nový systém môže na trhu zaujímavo zamiešať kary. Prvýkrát Huawei o novom systéme hovoril ešte v roku 2019, po tom ako sa spoločnosť dostala na takzvanú čiernu listinu vďaka administratíve vtedajšieho prezidenta Donalda Trumpa.

Huawei vtedy prezradil, že operačný systém Harmony OS má byť vo viacerých smeroch lepší a rýchlejší ako operačný systém Android. Najväčšou výhodou nového operačného systému má byť jeho variabilita, lebo bude využiteľný nielen v smartfónoch, ale aj v ďalších zariadeniach, napríklad v tabletoch, smart hodinkách či dokonca v automobiloch.

Okrem toho budú môcť používatelia využívať výhody bezproblémového prepojenia. Videohovor bude možné začať napríklad v tablete a potom v ňom jednoducho pokračovať na smartfóne, či presunúť ho zo smartfónu na hodinky. Súčasťou operačného systému Harmony OS bude aj systém Huawei Mobile Services spolu s AppGallery, ktoré nahrádzajú Google služby či obchod Play z operačného systému Android.

Leo Peng, nový Country manažér divízie CBG slovenskej pobočky spoločnosti Huawei
Neprehliadnite

Šéf Huawei na Slovensku: Operačný systém Harmony OS uvedieme na trh v najbližších týždňoch

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa