Nabíjacie stanice Supercharger bude možné od januára nájsť v obci Sielnica, informoval o tom server Teslaclub.sk, ktorého administrátori už stihli podľa fotografií stojany aj vyskúšať. Sielnica sa nachádza medzi Zvolenom a Banskou Bystricou a Tesla tu umiestni svoje nabíjacie stanice do areálu hotelu Kaskády. Z rýchlostnej cesty R1 tak bude nutné zísť.

O chvíľu nabité

Vyvstáva otázka, prečo je dobíjací stojan práve v tejto obci. Odpoveď je pomerne jednoduchá. Spoločnosť totiž dlhodobo presadzuje stratégiu umiestňovať svoje Superchargery do blízkosti objektov, kde je relatívny pokoj a kde si šoféri môžu čakanie na nabitie svojho vozidla spríjemniť napríklad prestávkou na obed. 

V areáli hotela v Sielnici sa nachádza reštaurácia, bar a oddýchnuť si môžu aj v malom parku. Okrem toho čakať ani nebudete príliš dlho. Tesla deklaruje, že jej nabíjacie stanice, ktoré obsluhuje prúd o výkone 120 kW, dokážu vozidlo za 30 minút nabiť tak, aby bolo k dispozícii ďalších 270 kilometrov. To je podľa Google Maps napríklad vzdialenosť od Sielnice k ďalším Superchargerom vo Viedni. Nabitie batérie z 10 na 80 percent by mali zvládnuť za približne 40 minút.

Expanzia na východe

Slovensko bude len druhou krajinou východnej Európy, v ktorej sa budú Superchargery nachádzať. Avšak zďaleka nie poslednou. Tesla na svojom oficiálnom webe ponúka mapu s vyznačením, kde chce v priebehu roku 2016 otvoriť ďalšie stanice. V Českej Republike by to podľa mapy mali byť tri stanice, v Poľsku ich vidieť až sedem. Dokonca aj na Slovensku by mala pribudnúť ešte jedna. Niekde na západe, pravdepodobne v Bratislave alebo v blízkom okolí. 

Tesla má pri Zvolene Supercharger nabíjačky. Otvorí ich už v januári

Na týchto miestach chce Tesla v roku 2016 Superchargery Zdroj: Tesla