Antik Telecom v stredu (26. septembra) spúšťa predaj SmartTVboxu, zariadenia na príjem digitálnej IP TV a interaktívne služby. Na trh sa dostane cez distribučnú spoločnosť Agem Computers a na ňu napojených predajcov. Operátor o tom informoval v tlačovej správe.

SmartTVbox umožňuje bezplatný príjem dvoch desiatok TV kanálov cez internetovú prípojku. Rovnakou cestou sprístupňuje aj archív televíznych relácií a elektronického programového sprievodcu. Popri bezplatnom balíku TV staníc chce Antik za príplatok predávať ďalšie s tématickými a prémiovými kanálmi.

SmartTVbox by mal fungovať na každej prípojke ľubovoľného internetového providera s kapacitou aspoň dva megabity za sekundu. To je už na Slovensku pomerne bežná záležitosť, napríklad v DSL sieti Slovak Telekomu je štandardom 5 Mbit/s. Antikovská IP TV má bežať aj na bezdrôtovom WiFi pripojení.

Doteraz mohli záujemcovia získať SmartTVbox iba v aukcii na portáli eBay. „Táto forma predaja je na slovenskomtelekomunikačnom trhu zatiaľ novinkou, bola spustená minulý týždeň a zatiaľ bude prebiehať súčasne s predajom boxov v Ageme,“ dodáva manažér IP TV v Antiku Vlastimil Lakatoš. V Ageme sa cez webshop predáva za 99 eur s DPH.

Televízny set-top-box Antiku ide do predaja

S interaktívnou IP TV pre zákazníkov všetkých operátorov prichádza aj Orange. Jeho set-top-box a balíky služieb neumožňujú príjem živého televízneho vysielania (v tejto oblasti oranžový operátor využíva možnosti satelitne platformy Skylink), avšak cez internetové pripojenie sprístupňuje archív relácií, EPG ako aj online videopožičovňu.

Foto na titulke a v článku - Antik Telecom