Treba si priznať, zo začiatku aplikácia Profesia.sk v obchode Google Play nenazbierala veľa pozitívnych ohlasov. Postupne sa to lepší, aj vďaka prechodu na verziu 3.0 pre platformu Android. Na prvý pohľad je viditeľný výrazný redizajn. Doteraz to bola v podstate len odkopírovaná iOS verzia. Tretia generácia je o prehľadnejšom rozložení grafických prvkov, bočnom výsuvnom menu a podobne.

Dôležitejšia je ale funkčnosť. V základe ostala zachovaná z predošlých verzií. Primárnu úlohu hľadať pracovné ponuky podľa pozície, regiónu a prípadne kľúčového slova robí rýchlo a spoľahlivo. Okrem presne určených ponúk práce v druhej záložke appka zobrazí aj podobné, ktoré by mohli tiež vyhovovať.

Pri vypisovaní stačí zadať niekoľko prvých písmen a z ponuky vybrať želanú pozíciu či mesto. Po kliknutí sa konkrétna ponuka s kompletnými informáciami dá označiť za zaujímavú, otvoriť vo webovom prehliadači alebo zdieľať na sociálne siete alebo e-mail.

Po novom pribudla možnosť vytvorenia vlastného profilu, ktorý je potom synchronizovaný s databázou na portáli Profesia.sk. Prináša to niekoľko výhod, hlavne možnosť na ponuku reagovať priamo z aplikácie vrátane zaslania uloženého životopisu.

Niekomu môže v appke prekážať absencia pokročilých filtrov. Okrem toho ide ale o šikovného pomocníka pre každého, kto hľadá nové zamestnanie. Aplikácia je, samozrejme, bezplatná pre obe dominantné mobilné platformy.

Takto sa číha na vysnívaný džob

Zdroj: Google Play

Takto sa číha na vysnívaný džob

Takto sa číha na vysnívaný džob