Surface Hub 2 je oproti predchodcovi už viditeľne súčasť portfólia produktov Surface. Pomer strán obrazovky je 3:2 ako pri tabletoch, notebookoch a desktopoch z tejto rodiny zariadení. Dizajn je tiež elegantnejší s veľmi tenkým rámikom.

Má to význam, pretože Hub 2 ponúka funkciu tiling, teda „kachličkovanie“. Ide o možnosť prepojiť dva, tri alebo štyri obrazovky otočené vertikálne a vytvoriť jednu rozmernú pracovnú plochu. Je to flexibilná možnosť pre tých, ktorí vyžadujú veľké dotykové displeje.

Surface Hub 2: Dotyková obrazovka, čo môže zlepšiť pondelkové porady

Zdroj: Microsoft

Prvá generácia zariadenia bola dostupná v uhlopriečke 55 a až 84 palcov. Surface Hub 2 je už len v jednej veľkosti, konkrétne s uhlopriečkou 50,5 palca. Samozrejme, v 4K rozlíšení (kvôli neštandardnému pomeru strán je to ešte o niečo viac).

Cenu zariadenia, ktoré má prísť do predaja v roku 2019, zatiaľ Microsoft nešpecifikoval. Má však byť podobná ako pri konkurenčných zariadeniach rovnakej veľkosti. Takže sa dá počítať s cenou okolo štyroch až šiestich tisícov amerických dolárov.

Surface Hub 2 okrem dotykov podporuje aj písanie digitálnym perom, ktoré je v balení. Integrované sú priestorové mikrofóny, cez USB-c sa dá pripojiť 4K webkamera pre videohovory. Na hrane je čítačka odtlačkov prstov pre prihlásenie používateľa. Fungovať bude aj na rýchle prepnutie medzi používateľmi, stačí dotyk a spustí sa prezentácia ďalšieho kolegu na porade.

Surface Hub 2: Dotyková obrazovka, čo môže zlepšiť pondelkové porady

Zdroj: Microsoft

Novinkou je konštrukcia, ktorá umožňuje plynulé rotovanie obrazovky z vertikálneho na horizontálne smerovanie. Alebo je možné displej inštalovať na kovové prenosné stojany.

Microsoft zatiaľ nešpecifikoval ani interné komponenty. Veľmi pravdepodobne pôjde o poslednú generáciu procesorov Intel Core i7 s minimálne 8 GB operačnej pamäte a SSD diskom.

Surface Hub 2: Dotyková obrazovka, čo môže zlepšiť pondelkové porady

Zdroj: Microsoft

Surface Hub 2 nie je jediný produkt, ktorým si firmy môžu zlepšiť efektivitu práce. Napríklad Google pred rokom uviedol Jamboard s dotykovou 55-palcovou 4K obrazovkou a silnou koncentráciou na využívanie cloudových služieb.