Sony MDR-DS6500 (131 eur, bežne od 200 eur)

Starší, ale stále prémiový model slúchadiel pre susedov. Presnejšie povedané pre lepšie susedské vzťahy. MDR-DS6500 je totiž model určený primárne ako náhrada reproduktorov televízora alebo počítača. 40-mm meniče s rozsahom 6 Hz až 25 kHz poskytujú hutný zvuk, navyše s podporou virtuálneho 7.1 kanálového priestorového zvuku pre lepší zážitok z filmov alebo hrania.

Dosah rádiových slúchadiel je okolo desať metrov a batéria vydrží až 20 hodín. Nabíjajú sa cez stojan s dotykovými konektormi, takže slúchadlá stačí len položiť. Nemecký Amazon ich teraz má len za 131 eur, pritom cez rok stoja aj o stovku viac.

Štvrtý ozajstný Black Friday. Kindle, akčná kamera alebo Hi-Fi slúchadlá o tretinu lacnejšie

Sony MDR-DS6500 Zdroj: Sony

Xiaomi Yi 4K Action Camera (149 eur, bežne 230 eur)

Je pravda, že ak sa povie akčná outdoorová kamera, takmer každému napadne GoPro. Ale overené modely so slušnou reputáciou majú aj modely od Sony alebo už aj od Xiaomi. Model Xiaomi Yi 4K je pokračovateľom v snahe obsadiť aj tento segment a za slušnú cenu ponúka fajn výbavu. S touto Black Friday zľavou je tak ešte lákavejšia.

Nahráva 4K video rýchlosťou 30 fps, prípadne spomalené HD rýchlosťou 240 fps cez 155-stupňový širokouhlý objektív a záber sa kontroluje na 2,19-palcovom dotykovom displeji. Wi-Fi a Bluetooth nechýba, výdrž je okolo dvoch hodín.

Okrem momentálnej zľavy je výhodou aj to, že príslušenstvo k tejto kamere je tiež lacnejšie než ku konkurenčným modelom. Akciová cena na nemeckom Amazone končí už o polnoci.

Štvrtý ozajstný Black Friday. Kindle, akčná kamera alebo Hi-Fi slúchadlá o tretinu lacnejšie

Xiaomi Yi 4K Action Camera Zdroj: Xiaomi

Bang&Olufsen Baoplay H4 (179 eur, bežne okolo 240 eur)

Luxusný kúsok od Hi-Fi značky, ktorú musí každý hudobný fajnšmeker poznať, vie potrápiť peňaženku. Fanúšik tohto výrobcu si ale môže teraz dopriať ich bezdrôtový model Beoplay H4 cez britský Amazon o približne štvrtinu lacnejšie.

Tak ako ostatné slúchadlá tejto značky, spracovanie je na úrovni luxusných automobilov. Oceľ, hliník a pravá koža v sebe schovávajú batériu s výdržou okolo 19 hodín a hlavne presný zvuk. Ten majú na starosti 40-mm meniče s rozsahom 20 Hz až 20 kHz.

Štvrtý ozajstný Black Friday. Kindle, akčná kamera alebo Hi-Fi slúchadlá o tretinu lacnejšie

Bang&Olufsen Baoplay H4 Zdroj: Bang&Olufsen

Nest smart termostat 3. generácia (174 eur, bežne okolo 300 eur)

Termostat Nest bol jeden z pionierov, ktorý medzi širokú verejnosť rozšíril pojem inteligentná domácnosť. Má za sebou roky vývoja, odkúpenie Googlom a v ponuke už tri generácie. Tá posledná je na britskom Amazone za takmer polovičnú cenu.

Je kompatibilný s tunajšími normami, takže si rozumie aj s kotlami slovenských domácností. Nest okrem subjektívne podareného dizajnu vie hlavne udržiavať domácnosť v ideálnej teplote a zároveň šetriť náklady. Vie sa totiž učiť a po pár týždňoch už nastavuje teplotu sám podľa toho, ako sa domácnosť správa a kedy sú ľudia doma alebo v práci. Alebo si z práce mobilom nastavíte teplotu, akú chcete, ručne.

Štvrtý ozajstný Black Friday. Kindle, akčná kamera alebo Hi-Fi slúchadlá o tretinu lacnejšie

Nest smart termostat Zdroj: Nest

Kindle Paperwhite (80 eur, bežne 120 eur)

Poslednú generáciu čítačky elektronických kníh nie je nutné predstavovať. 6-palcový displej z elektronického papiera je v tejto edícii aj podsvietený, takže sa dá čítať aj po tme.

Interná pamäť 4 GB pojme stovky a stovky kníh, pritom je zariadenie hrubé len 9 mm a má hmotnosť okolo 200 gramov. A na jedno nabitie vďaka elektronickému papieru vydrží celé týždne.

Na nemeckom Amazone je teraz s 30-percentnou zľavou pri edícii bez 3G pripojenia. Ak by veľmi prekážali zobrazované reklamy pri nečinnosti čítačky, zbaviť sa ich dá vo verzii za 100 eur. Tá stojí bežne 140 eur. A iba táto verzia sa dá poslať priamo na Slovensko. Na verziu bez reklám si musíte zvoliť zahraničnú adresu dodania.

Ak by stačila základná verzia Kindle bez podsvietenia a s menším rozlíšením, aj tá je v zľave za 50, respektíve bez reklám za 60 eur.

Štvrtý ozajstný Black Friday. Kindle, akčná kamera alebo Hi-Fi slúchadlá o tretinu lacnejšie

Kindle Paperwhite Zdroj: Amazon