Samsung zjednodušil pomenovanie svojich smartfónov a vlastne ho celé prepracoval. Možno aj trochu logickejšie než Apple.

Po vlaňajších Galaxy S10 prichádza Galaxy S20. Má to vraj symbolizovať novú filozofiu firmy. Hoci popravde, aj z prvého kontaktu sa dá povedať, že nejde o žiadnu zásadnú zmenu, ale skôr zásadné vylepšenia.

Okrem mena sa zjednodušila aj kategorizácia edície Galaxy S. Najmenej vybavená, najmenšia a aj najlacnejšia je Galaxy S20. Výbavou stále vlajková loď, ale pár drobností chýba.

Potom luxusná Galaxy S20+, ktorá je nástupcom vlaňajšej S10+. Tento rok navyše výrobca pridáva ešte S20 Ultra s pár extra fintami pre tých najnáročnejších. A najbonitnejších.

Stonásobný zoom a 8K videá v mobile. Predstavili smartfón Galaxy S20

Trojica nových Galaxy S20 Zdroj: Marián

Kamera je na prvom mieste

Heslom tohto roka pre Samsung je jednoznačne kamera. Respektíve kamery. Pri Galaxy S20 a S20+ ide o pomerne štandardnú medziročnú evolúciu. Do Galaxy S20 Ultra už ale nasadili väčší kaliber.

Konkrétne 108 Mpix snímač hlavnej kamery s nadštandardnou veľkosťou 1/1.33“, clonou f/1.8 a optickou stabilizáciou.

Isto sa mnohí pýtajú, kto potrebuje v mobile 108 Mpix fotografie. Odpovede sú dve. Prvou je, že vďaka jemnosti je možné suplovať reálne približovanie scény jej jednoduchým výrezom. Druhou, že S20 Ultra používa špeciálnu funkciu „Nona Binning“, ktorá spája 9 pixelov do jedného. Finálny záber má potom technicky „len“ 12 Mpix.

To všetko v kombinácii s rozmerným snímačom má zabezpečiť 

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa