Oddelenie webovej stránky ponúkajúce voľné pracovné miesta zverejnilo v pondelok informáciu o neobsadenom mieste s názvom „prezident playlistov“ (riaditeľ pre playlisty). Táto pozícia si vyžaduje muža s „osemročnou praxou v riadení vysoko uznávaného národa“, ako aj s Nobelovou cenou za mier.

Náplň práce bude prispôsobená Obamovej kariére, mal by napríklad prichádzať s novými nápadmi na playlisty pre rôzne príležitosti - „od playlistu pre hranie basketbalu s priateľmi až po playlist na rozohriatie pred príhovorom k národu o zdravotníckej legislatíve, ktorá nesie vaše meno“.

Americký prezident Obama má vyše 400-tisíc priaznivcov na svojej hudobnej streamovacej stránke, kde prvý vlastný playlist zverejnil v auguste 2015. Preto B. Obama v minulosti žartoval, že keď odíde z Bieleho domu, začne pracovať pre Spotify.

Podľa manželky amerického veľvyslanca vo Švédsku povedal B. Obama na stretnutí s diplomatmi, že „stále čaká“ na džob od Spotify. (Spoločnosť má sídlo vo švédskej metropole Štokholm, vznikla v roku 2008 a ponúka streamovanie hudby od vybraných vydavateľstiev.)

„Dozvedel som sa, že máte záujem o prácu v Spotify. Videli ste už túto ponuku?“ napísal neskôr B. Obamovi na Twitteri spoluzakladateľ služby a zároveň výkonný riaditeľ Daniel Ek.

Obama, ktorý sa chystá naďalej spolupracovať s prezidentskou knižnicou Obamovej nadácie, má ešte len oznámiť svoje plány do budúcnosti po odchode z Bieleho domu 20. januára. Vtedy bude inaugurovaný jeho nástupca Donald Trump.

Obama je aktívnym užívateľom služby Spotify od roku 2015, keď sa k nej oficiálne pripojil, a získal si tisíce fanúšikov za svoje letné hudobné mixy a za „oficiálny playlist pre inauguráciu“.