Prémiové Xperie vždy ťažili z toho, že ich výrobca má desiatky rokov dlhé skúsenosti v oblasti fotografie, videa, zvuku a displejov. Xperia 1 nie je výnimka. Rozoznateľná bude už z diaľky.

Momentálne ako jediný smartfón na trhu (spolu so súrodencami Xperia 10 a 10+) je osadená displejom s pomerom strán 21:9. Niekto bude nadávať a označovať to za slíž, ale v praxi to nie je žiadna ergonomická tragédia.

Naopak, po pár prvých „ohmataniach“ takýto predlžený displej je vcelku praktický. Sony prízvukovalo, že veľa obsahu na Netflixe, Amazon Prime Videu alebo YouTube je v takomto pomere strán. Navyše spolupracuje s vývojármi tretích strán a 21:9 budú napríklad podporovať herné tituly ako Fortnite alebo Asphalt 9.

Sony už nie je konzervatívne, Xperia 1 vyzerá na jeho najlepší mobil za roky

Zdroj: Marián Biel

Na jednej strane, veľa obsahu je v mobile aj tak orientovaného na výšku. Sony pridalo aj funkciu rozdelenia obrazovky s použitím dvoch okien so samostatnými aplikáciami. A v horizontálnej polohe je to zas pomer strán, ktorý sa využíva pri mnohých celovečerných filmoch. Tak či onak je to subjektívna záležitosť a pred odsúdením by si mal novinku každý aspoň raz chytiť do ruky.

Ak opomenieme nevšedný pomer strán, ide o

Čítajte ďalej s predplatným TRENDU

Odomknite článok cez SMS za 1,90 € týždenne s automatickou obnovou.

Poslať SMS

Predplaťte si TREND za najvýhodnejšiu cenu už od 1 € / týždeň

  • Plný prístup k prémiovým článkom a archívu
  • Prémiový prístup na weby Mediálne, TRENDreality a ENJOY
  • Menej reklamy na TREND.sk
Objednať predplatné

Máte už predplatné? Prihláste sa