Manželia dovolenkovali v Portugalsku a pri pózovaní pre selfie na najzápadnejšom bode Európy v Cabo da Roca sa museli pošmyknúť. Tragédiu pozorovali ich päť- a šesťroční potomkovia.

Podobné prípady nie sú až takou raritou. Veľmi podobne dopadla snaha vytvoriť selfie aj pre 16-ročnú Talianku z mesta Taranto. V júni tohto roku pri fotografovaní spadla na pobreží na skaly z výšky 18 metrov. Zachrániť sa ju nepodarilo.

Začiatkom augusta sa mierne podgurážený 21-ročný Mexičan snažil zaujať svojich priateľov fotografiou, kde nebezpečne manipuluje s pištoľou. Pri pózovaní s mierením na čelo zrazu zbran kalibru .45 vystrelila. Zraneniam na mieste podľahol. Podľa svedkov Oscar Aguilar nevedel, že zbraň je nabitá.

V apríli tohto roka zasa mladá vodička zo Severnej Karolíny postovala statusy a obrázky počas šoférovania do práce. Podľa polície sa o 8:33 na Facebooku objavil jej posledný status, o 8:34 bola volaná záchranka. Už jej ale nevedela pomôcť.

Smrť pri robení selfies je výsledkom buď nepozornosti, alebo schválneho pokúšania osudu. Dokazovať si niečo pred známymi a svetom je zatiaľ výsadou hlavne tínedžerov. V Spojených štátoch už na internete vznikla „súťaž“ s názvom Selfie Game alebo Selfie Olympics. Cieľom je vytvoriť autoportét pri nejakej krkolomnej alebo nebezpečnej polohe.

Smrteľné nehody kvôli fotografovaniu selfie pribúdajú

Zdroj: Flickr

Pred pár mesiacmi sa 18-ročná Kelene Guiterrez z Las Vegas snažila dokázať svojim fanúšikom na sociálnych sieťach, že dokáže aj viac, ako len urobiť selfie zavesená na dverách od kúpeľne ako na poslednej fotografii. Scénu nezvládla a mala zraneniam podľahnúť. Ide ale o nepotvrdené informácie.

O rok mladšia Xenia z Petrohradu zasa chcela svoj fotoalbum obohatiť o nočný záber z mostu nad železničnou traťou. Pri páde sa zachytila do elektrického vedenia, ktoré ju usmrtilo. Pritom stačilo, aby fotografiu urobila jej priateľka, ktorá na ňu čakala pod mostom.

Po rozširovaní smartfónov a mobilného internetu v Indii pribúda aj fanúšikov trendu selfie a aj jeho obetí. V apríli tam zomrel 15-ročný chlapec, ktorý sa snažil urobiť autoportrét na koľajach pred prichádzajúcim vlakom. Jeho rýchlosť ale mladík neodhadol správne.

O tri mesiace neskôr zahynul len 14-ročný chlapec pri fotografovaní samého seba zo strechy vlaku. Dostal sa do kontaktu s elektrickým vedením a v nemocnici zraneniam podľahol.

Selfies sú zaujímavý fenomén, ktorý podporujú výrobcovia fotoaparátov aj smartfónov pridávaním lepších predných fotoaparátov alebo výklopných displejov. Dokonca sa stáva štandardom, že nahradili autogramy. Fanúšikovia už nechcú od svojich športových či hereckých hviezd podpis ale spoločnú selfie.

Fungujú aj ako marketingový nástroj. Selfie hercov s Ellen DeGeners z tohtoročného odovzdávania Oscarov sa stal na sieti Twitter najzdieľanejším obrázkom v histórii. Momentálne ho „retweetlo“ takmer tri a pol milióna používateľov. Vydarená kampaň Samsungu, ktorého Galaxy Note 3 fotografiu vytvoril.

Šťastlivci, ktorých selfies stáli len pár modrín, skončiť ale mohli tragicky: