K úspešnému boju často potrebujeme aj čerstvý vzduch a prirodzené denné svetlo. A práve o jeho dokonalé prúdenie do interiéru sa môže postarať moderná a inteligentná tieniaca technika, o ktorej si v našom článku niečo povieme.

Existujú tri typy osvetlenia. Prirodzené, ktorého najlepším zdrojom je Slnko. A potom to umelé či zmiešané. Prirodzené svetlo všetkých druhov je však biologicky najcennejšie. Naše oči sú mu prispôsobené čo najviac a najlepšie.

Takéto osvetlenie má vysokú intenzitu svetelného toku a priaznivé spektrálne zloženie, ktoré rovnomerne rozdeľuje energiu vo viditeľnom, ultrafialovom a infračervenom žiarení. Ľudia sa preto cítia lepšie v lete a za denného svetla.

Ale aj v takýchto podmienkach sa môžu vyskytnúť určité problémy, napríklad, keď na náš zrak, telo a okolie pôsobia slnečné lúče veľkou intenzitou. Nosiť okuliare je možnosť číslo jedna, ako ale ochrániť pred negatívnym vplyvom Slnka nábytok a všetky doplnky za oknami domu? Môžete využiť služby inteligentnej tieniacej techniky.

V čom je tak výnimočná?

V dnešnom modernom svete je veľmi dôležitý komfort a pohodlie, ktoré sa dosahujú pomocou použitia určitých materiálov, doplnkov a systémov, ktorým môže byť napríklad aj veľmi moderná liata podlaha.

V prípade zaistenia potrebného svetelného interiérového komfortu sú to ale väčšinou špeciálne typy tieniacich techník, ktoré po aplikácií na dané miesto zaistia požadovanú atmosféru. S pomocou ovládania, kvalitnej konštrukcie a materiálov vytvoria v danom okamihu požadovaný tieň a prúdenie svetla správnym smerom.

Takáto tieniaca technika je však vhodná nielen na zaistenie ideálnych svetelných podmienok, ale aj ochranu majetku a vytvorenia potrebnej izolácie pred teplom, chladom a zvedavými pohľadmi od susedov.

Zaujme funkciami aj dizajnom

V neposlednom rade sa platí spomenúť aj estetickú stránku tohto tieniaceho systému. Jeho výnimočnosť je zaistená nielen rôznorodým materiálovým prevedením a konštrukciou, ale aj farebnými odtieňmi, ktoré s okolím, košmi na drevo ku krbu a celou stavbou domu veľmi dobre splývajú.

Inteligentná a moderná tieniaca technika súčasnosti je vybavená aj kvalitnými senzormi, ktorých funkcie vyžijete najmä v exteriéri. Vďaka nim a špeciálnym lamelám máte zaistený potrebný svetelný komfort a všetko ovládate veľmi jednoducho.

Tak sa o tom presvedčte a s prichádzajúcim letom sa na príval množstva slnečných lúčov včas pripravte. Inteligentná tieniaca technika bude pre váš interiér tými najlepšími slnečnými okuliarmi, ktoré ochránia všetko dôležité a cenné a vytvoria vo vašom okolí príjemnú atmosféru.